1 2 3 4 5 6 7 8

hangi kitabı okumalı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tarihimizin çarpıtılıp yanlış lanse edildiği günümüzde çeşitli yazarlar tarafından yanlış bilgilerin temizlenilmeye çalıştığı eserler vardır. kesinlikle önerdiğim bir eser.

  "abdülhamit'in kurtlarla dansı"

   
 2. Harika bir otobiyografi.bir insan kendi hayatını, sefaletini, hayal kırıklıklarını ancak bu kadar objektif ve samimi yazabilirdi.

  Frank McCourt/Angela'nın külleri

   
 3. oSMANLI İMPARATORLUĞUNUN KURULUŞUNDAN BERİ SÜREGELEN İÇ KAOS ENTRİKALARININ GÜNÜMÜZ TÜRKİYESİNDE ÇOK BELİRGİN BİR ŞEKİLDE YAŞANDIĞINI SADECE GÜNÜMÜZ SİYASETİ VE DERİN DEVLETİYLE ANLATAN BİR ESER. BU ESERDEKİ GELİŞMELERİ OKURKEN CENNETMEKAN ABDÜLHAMİT HAN'IN İÇTEKİ DIŞ MİHRAKLARLA MÜCADELESİNİDE GÖZÜNÜZDE CANLANDIRABİLİRSİNİZ.

  ŞAMİL TAYYAR - "OPERASYON ERGENEKON"

   
 4.  
  (Bkz: anna karenina)(Bkz: jane eyre)(Bkz: suç ve ceza)(Bkz: madame bovary)(Bkz: pride and prejudice)(Bkz: ana)(Bkz: sefiller)(Bkz: selvi boylum al yazmalım)(Bkz: savaş ve barış)(Bkz: babalar ve oğullar)
 5.  
  (Bkz: aşk)(Bkz: siyah süt)
 6. hacı - leon uris

   
 7. okunacak kitap o kadar çok şeye bağlı ki... kış mevsiminde bunalımdaysanız "ben sana gül bahçesi vadetmedim" okuyun, sonbaharda "kürk mantolu Madonna" okuyun, kapitalizme fazla kapılmışsanız "kara kitap" okuyun, yalnızsanız "oblomov" okuyun, haksızlığa uğradıysanız "diriliş" okuyun, modernizm ruhunuzu daraltıyorsa "tutunamayanlar" okuyun...

   
 8. her gün biraz kur'an.. diyen olmamış..

   
  (Bkz: Kuran-ı Kerim)(Bkz: hayatın anlamı)
 9. nar ağacı okunmalı.

   
  (Bkz: nar ağacı)(Bkz: Nazan Bekiroğlu)
 10. 8. ENTRY'Yİ DESTEKLİYORUM. MÜSLÜMAN BİRİNİN AKLINA GELMESİ GEREKEN İLK ŞEY OLMALI ÜZGÜNÜM. AMA ŞUNUDA ANLAMIŞ OLDUM MÜSLÜMAN OLMAYAN İNSANLARDA BU SÖZLÜĞÜ KULLANIYORMUŞ. BEĞENMEYEN ARKADAŞLAR BAŞKA NE SEBEPLE BEĞENMEMİŞLER ACABA 8.ENTRY'İ.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.