1 2 3 4 5 6 7 8

gülesi gelmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. karşınızdaki kişi size ciddi ciddi bişeyler anlatırken veya ciddi ciddi yazdıklarını düşünen kişilerin yazdıklarını okurken içinizden gelen bir istek

   
 2. toplantılarda, sınıfta,amirin yanında iken herhangi bir ciddi ortamda insana aniden gelen gülme isteğini anlatan başlıktır. genelde sessiz kalınması gereken ortamlarda gerçekleşir.

   
 3. gülmek istemek ama bazen durumu bozacağı için çoğunluk kendini tutmak için,dudaklarını ısırmakla sonuçlanan durum

   
 4. birileri bir şey anlatırken aklına daha önce yaşanmış bir olayın gelmesi sonucunda, kendini zor tutmak, ne yapacağını bilmemek, yüzünde acayip bir ifade ile çevrene bakmak.

   
 5. durduk yere olmaz,ya anlatılana ironidir,ya abartıya tavırdır,bir nüans yakalanır bir anda,gıdıklanmıştan beter olur insan,gülsen ayıp...içinden kahkaha atarsın çaresiz.o gülme hissi gitmek bilmez üstelik.

   
 6. özellikle yapılmaması gereken durumlarda insanı ciddi olarak sıkıştıran ve zaman zaman engellenemeyen davranıştır.

  cenaze evlerinde, önemli toplantılarda kesinlikle olmaması gerekir.

   
 7. Bazen de sinir bozucu durumlara durumlara gösterilen tepkidir.

   
 8. üstteki entry sahipleri konu özelinde mükerrer nikli değilse sözlükte en az sekiz kişinin en az bir kere yaşadığı durum.

   
 9. Bazen olur öyle, karşındakine ne diyeceğini bilemediğin hâllerde, duruma tepki olarak istemsiz bir gülme gelir, ancak işin garip tarafı ortada komik olan birşey de yoktur.

   
 10. ölesim gelir , ölesim gelir

  belki öldüğümde anam gülesim gelir...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam