1 2 3 4 5 6 7 8

gıda fiyatlarındaki önüne geçilemeyen artış

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gıda fiyatlarında global bir artış söz konusu. dolar bazında fiyatı yükselen gıdanın ülkemizdeki artışı katmerli şekilde hissediliyor.

  bunun haricinde uzun vadeli bir üretim politikamız olmadığı için dönemsel krizlerimiz oluyor. bu krizlerin ardı arkası kesilmiyor, sürekli bazı ürünlere spesifik krizler yaşıyoruz. bir dönem beyaz et-yumurta, bir dönem yaş sebze, bir dönem patates-soğan vs vs vs.

  üretim politikaları devleti yöneten siyasiler tarafından sadece oy odaklı seçim odaklı olmaya devam ettikçe de bu krizler bitmeyecektir. kazanamayan, 100 yıldır kabuğunu kıramayan ülkemiz yine ikinci hatta üçüncü sınıf ülke olarak devam edecektir.

  işte bu ve benzeri konuları önemsemeyen ya da farkında bile olmayan kim varsa da cehalete karşı kaybedilen savaşın kanıtı niteliğindedir

   
 2.  
  (Bkz: artiz ne arar la bazarda)
 3. ekonomide tutturulamayan hedeflerin olduğunun göstergesi olan başlık.. "tutturduk" deseler de tutturamamışlardır..

   
 4. Herşeyin yolunda falan olmadığını gösteren durum.

  O dendi bu dendi ama hepsi kocaman bir yalandan ibaretmiş, bunu da çok güzel bir şekilde hissetmiş olduk. Çare adına ahkam kesmekten başka bir şey de yapıldığı yok. Sonumuz hayrolsun.

   
 5. üreticinin maliyetlerinin sürekli artmasından kaynaklanan yükseliştir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam