1 2 3 4 5 6 7 8

gece canın köfte çekmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. okuduğu entrynin etkisinde kalan yazarın bunu içselleştirip midesinin guruldaması ve gözünün önünde köftelerin uçuşmaya başlamasıyla hissettiği acıkma hali.saat 2 ve ne yazık ki dolapta da köfte var.tam bir sorunsal.

   
 2. her ne koşulda olursa olsun gecenin bir vakti hissedilmemesi gerekendir; hadi hissedildi diyelim eyleme dönüştürülmemesi gerekendir.

   
 3. Yanında ayran veya şalgam var ise gecenin hangi vakti olursa olsun hayır diyemeyeceğim lezzet.

   
 4. gece canın çiğ köfte çekmesinden daha kötü olmayan histir. köfteyi bir şekilde hazırlayabilirsiniz, ama çiğ köfte hazırlamak o kadar kolay olmayacaktır. o saatte açık dükkan da bulunmayabilir.

   
 5. midenin kazınması sonucu insanın aklına olmadık yiyeceklerin, olmadık zamanla akla gelmesi ve yeme isteğinin oluşması durumu. kiloyu ya da gecenin bir yarısı köfte yapmaktan çekinmeyen insanlar için yapılıp, yenilebilir de bir güzel.

   
 6. şu başlığı görene kadar başıma gelmeyen durum.

   
  (Bkz: yazıklar olsun)
 7. gece ele geçmezse sabaha hiç olmadı çiğ köfteyle kahvaltı yapmaya sebep olabilecek istek.

   
  (Bkz: Kahvaltıda çiğ köfte yemek)
 8. oburlukta sınır tanımayan bünyede hasıl olan dürtü.ne bileyim rüyasında görür insan, hamiledir aşermiştir, birileri köfte demiştir o an hayat durur aga.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam