1 2 3 4 5 6 7 8

galatasaray'ın oyuncu ayartmaktan ceza alması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. geçtiğimiz sezon çaykur rizespor forması giyen ve sözleşmesindeki opsiyon maddesini kullanarak oyuncuları oğulcan çağlayanın 1 yıl sözleşmesini uzatan rizespor takımının, oyuncunun sezon sonu galatasaraya transfer olmasına itirazı sonucu uyuşmazlık çözüm kurulunca verilen karar gereği oyuncuya 1.2 milyon euro bonservis bedeli ödenmesine ve oğulcan çağlayanın 6 maç men cezası alması şeklinde verilen karardır.

  resmi olarak ilk ceza oldu ama daha önce nice örnekleri var malum takımın. amrabatlar,ali turanlar,sezer öztürk,ufuk ceylan vs vs..

   
 2. GS ile sözleşme imzaladığı ve kaparo aldığı halde ayartılan futbolcularda hiç bir şey yapılmamıştı. Örneğin Rıdvan Dilmen, Bülent Uygun gibi. Yine GS'nin anlaştığı futbolculara FB'nin ayartmaya çalışması, fiyat yükseltmesi de hiç etik değildir. Örneğin Mert Hakan Yandaş ve diğerlerinde olduğu gibi. Oğulcan konusunda da TFF'nin yanlış karar verdiği kanaatindeyim.

   
 3. cezayı gs değil oğulcan aldı diye düzelttiğim haber

  1,2 milyon euro oğulcana kesilen ceza, burada gs nin bir suçu yok adam boştayım diye geldi anlaştı federasyon da lisansını onayladı

  kendiniz çok temizsiniz sanki de hemen çamur atmaya başlamışsınız

  hepiniz aynısını yapıyorsunuz hiç çamur atmayın birbirinize boşa

  ayrıca transfer etmek için oyuncuyla görüşmeden nasıl gelmek isteyip istemediğini öğrenebileceksiniz ?

  adama sorarsın tamam derse kulübüyle konuşursun anlaşırsın anlaşmazsın o ayrı

  burada oğulcanın sözleşmesinin bittiğini herkes biliyordu, son anda tek taraflı opsiyon kullanıp para almaya çalıştı rizespor, tahkimden dönecektir zaten bu muhtemelen. tek taraflı opsiyon uzatmasını fifa kabul etmiyor çünkü

  kendi takımları dışında bişey olunca bu fenerliler nasılda pürü pak zannediyorlar kendilerine ha

  serkan kırıntılıyı anlatsam konuşacak yüzünüz kalmaz ama neyse

   
 4. icemanın kendine müslüman olup yine objektif! olarak actıgı durum.

   
 5. amrabat,sezer öztürk,ufuk ceylan,ali turan ve daha niceleri deyip sustuğum başlık. yıllarca zaten maç yapacağı rakibinin en iyi oyuncularına teklif götürüp aklını çelen adamın durduk yere kadro dışı kalmasını sağlayan da başka takım zaten.

  adam boştayım diye anlaşmadı her zaman olduğu gibi malum takım sözleşmesi devam eden oyuncuya talip oldu aklını çeldi kulüple arasını bozdu. adamlar da kızdılar ve yasal hakları olan opsiyonu kullanarak sözleşmesini uzattılar ama beyimiz kendi kendine sözleşmesini feshetti. adamların yasal hakkı neden uzatmasın sözleşmesini.hiçbir yerden de dönmez merak etmeyin.aynı şeyi taylanda da yaptılar ama buradan ceza aldılar. zaten nerede bir usülsüzlük bir değişik gariplik olsa malum takımın adı geçiyor.

  adem büyüğün sözleşmesini feshederler adem kulübe para öder nasıl oluyorsa, diagneyi kiralarlar buradaki ücretinin daha fazlasını orada kendileri öder maaş olarak..babeli gönderirler aynı oyunlar..

  merak etmeyin herkes hakettiğini bulacak...

   
 6. Sözleşmeler bitmeden bir ay önce taraflar görüş beyan etmezlerse opsiyonlar otomatikman uzar, ama Oğulcan aylar önceden GS'ye söz verdiğini açıklamıştı. Hatta Emre Belözoğlu ayartmak için aradığında da ben söz verdim diye kestirip atmıştı. Buna rağmen Rizespor'un opsiyonu kullanmasının hukuki bir geçerliliğinin olmamasına rağmen FB'li başkanın TFF'sinin böyle bir karar almasının yanlı davranış olduğu kanaatindeyim.

   
 7. hiç unutmam serkan kırıntılı sezonun ortalarındayken bahçelievlerde bir cafede fenerli yöneticiyle transfer konuşması yapıyor ve bunu biz görüyorduk

  hatta fenerle de maçımız var 2 hafta sonra ve şampiyonluk mücadelesi veriyor fenerbahçe o sezon

  taraftar ayaklandı sezon bitmeden nasıl olur da görüşür diye

  ve malum maç geldi çattı, bunların kazma guizaları vardı hatırlarsınız, adam saçma sapan bir kafa vurdu ve serkan efendi topu direğin dibinden içeriye tokatladı, biz nasıl sövüyoruz ama

  sonra baroni orta sahadan vurdu bu serkan efendinin kafasının üstünden içeri girdi

  taksi tutsan 20 lira yazardı o mesafeden düşünün

  neyse maç 3-0 bitti yenildik ve serkan bir daha kaleye geçemedi sezon sonuna kadar

  hikaye bu kadar

  şimdi ona buna çamur atan fenerli kardeşlerim çıkında kendi edepsizliğine konuşun önce

  siz bunu yapmadınız hiç değil mi?

  kendiniz kandırın kardeşim biz yemiyoruz bunu

  ayarttığınız oyuncu sizin yok diğerlerini var yani

  ben kendi gözümle gördüğüm olayı anlattım daha neler vardır görmediğimiz

   
 8. Verilen karar iptal olacak. birinci nedeni UÇK nın bir oyuncuya maç cezası verme yetkisi yok. ikincisi eğer oyuncu opsiyon kullanmak istemezse klüp tek taraflı opsiyon uzatamaz o yüzden tahkim iptal edecek cezaları. eğer olur da onlar da birilerinin emriyle cezayı onarsa hepsi mahkemelerde hesap verecek.

   
 9. trafik polisine senin ceza kesme yetkin yok demek gibi bir iddiada bulunan malum takımın yöneticilerinin nasıl kıvırabilirim diye saçmaladıkları karar.

  bunca yıldır zaten yapıyorlardı ilk kez ceza almış oldular.asıl konu 5 aralıkta verilen ceza 7 ocağa kadar nasıl tebliğ edilmiyor ve kendilerine 7 ocakta tebliğ edilen karara rağmen adı geçen oyuncu 9 ocakta nasıl sahaya çıkabiliyor.

  normal şartlarda fenerbahçe yapsa anında sahaya çıktığı maç için hükmen cezası verilmişti bile. çünkü kural bunru gerektiriyor ama malum lobinin tff si elbette öyle bir ceza vermeyecek...

   
 10. mahalleye muhtar yapılmayacak ama maddi gücü sebebiyle kulüplere başkan yapılan kişilerin söylemidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.