1 2 3 4 5 6 7 8

Futbol topu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Önce tekmeyi basıp sonra peşinden koştuğumuz değerli bir obje, her daim ulaşılmaz, tıpkı aşk gibi.

  Küçükken güzel bi futbol topu almıştım maçlarda Sergen yalçın edasıyla kafamı başka yöne çevirip diğer yöne pas veriyordum sonra bir gün babam, senin okuyacağın yok diyerek topumu kesti, top önemli değil de içinde Sergen Yalçın olan hayallerimiz de gitti.

   
 2. Meşin yuvarlaktır. Lisede , okuldaki futbol takımının antrenmanları sırasında kafama aldıgım darbe işe hatırlıyorum ki hızlı gelince epey can yakar. Bir de tabiki anlam veremediğimiz bir faaliyetin baş aktörüdür.

   
 3. Apartmanda bir futbol topu var oradan oraya geziyor. Her daire sahibi bir tekme vurup başka daire kapısına yolluyor.

  Mahalle maçı değil de apartman maçı yapıyoruz sanki.

  Birkaç gün de bizim kapıda takıldı.

  Ben karşının sandım karşı bizim sandı.

  Sonunda koridora çıkan topu alt kata yolladım.

  Az kaldı esaretten kurtulacak.

   
 4. dün pele ve maradona'yı bugünse messi ve ronaldo'yu peşinden koşturan nesnedir. değeri her kişi için değişir elbet ancak dünyanın bütün çocuklarını hiçbir ayrım yapmadan aynı umut ve aynı heyecanda birleştiriyorsa bir futbol topu benim için çok şeydir.

   
 5. Başıma gelen top. Beynim sanırım yer değiştirmişti, sarsıldığını hissettim. Futbolcular kafalarını o topa nasıl vuruyor ve sağlam kalıyorlar merak ediyorum doğrusu.

   
 6. Demek ki herkesin başına gelebilen bir topmuş, ancak gelen topun hızı aynı mıdır, bilinmez. Ortaokulda beden eğitimi dersinde bahçede oyun oynarken tam suratıma, çok hızlı gelen bir topla kazaya uğradım, darbenin etkisiyle burnumdan şarıl şarıl kanlar gelmeye başladı. Beden eğitimi öğretmenimiz beni kaptığı gibi yakınlardaki sağlık ocağına götürdü, pansuman yapıldı, o kadar. Şimdilerde olsa gidip bir mr ya da tomografi falan çektirilirdi herhalde, kalıcı, görünmeyen bir hasar var mı diye. 40 ıma merdiven dayamış biri olarak bu yaşıma kadar o darbenin bir etkisini yaşamadım. Zaten futbol topu ile de ilk ve son karşılaşmam bu şekilde olmuştur.

   
 7. Suratımın tam ortasına aynı darbeyi ben de aldım.

  Çocuk hedeflese bu kadar isabetli şut çakamazdı.

  Top da plastik top değil bildiğiniz futbol topuydu.

  Yıldızları saydım ama havaya bakmadan.

  Burnum kanamadı ama sanki suratım içeri doğru şekil alıp eski haline döndü.

  Hava basıp kafamı eski haline getirmek zorunda kalabilirlerdi.

  Tıbbi bilgim olmadığından hatta ve hatta evde interneti olan bir bilgisayar ya da telefon dahi olmadığından rahat kafayla eve dönüp hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam ettim.

  Soğuk algınlığı geçirip çok öksürdüğüm zaman bazen burnum kanıyor ama çok da sallamıyorum.

  Geçen gün bir mağazada satıcı ürün tanıtırken 5 yıl garantilidir şu kadar öderseniz bik bik bik diyor.

  Adama dedim ki 5 yıl benim bile garantim yok boşver...

   
 8. çocukluk ve ilk gençlikte hayatımızın içinde çok önemli yer tutan, mikasa markalı olanı makbul olan, yaşın kemale ermeye başlamasıyla halı sahanın öznesi olan meşin yuvarlak.

   
 9. 22 kişinin peşinde koştuğu ve binlerce insanın kaleye girmesini dilediği meşinden yapılma yuvarlak nesne. futbol izlemeyi hiç sevmem ben daha çok saha adamıyım..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.