1 2 3 4 5 6 7 8

futbol içerikli başlıkların artık baymaya başlaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hemen hemen her gün sol kısımda gördüğümüz, görmekle de kalmayıp bir şekilde maruz kaldığımız futbol içerikli konuların insan bünyesinde yarattığı durum.

  x takımı oyuncusunun bilmem ne yaptığı, y takımının z takımına olan tarihi üstünlüğü, s futbolcusunun t zamanda aldığı mesafenin, x,y düzlemindeki karşılığının simetrik bilmem nesi türünden ıvır zıvır pek çok başlık açılıyor her gün.

  sonu gelmez taraftarlık psikolojisinin, kendi takımını ölesiye savunmanın anlamsızlığının zirve yaptığı konular ve entryler boca ediliyor her gün.

  yazarlar, taraftarı oldukları takımları ve onların futbolcularını her ahval ve şeraitte muhafaza ve müdafaa etmeye çabalıyorlar her gün.

  bu ahval ve şeraitler her zaman müsait bir ortama denk gelmiyor, gelemiyor ve entry üzerinden sataşmalar yaşanıyor her gün.

  kimin sesi daha gür çıkıyorsa veya taraftar kitlesi olarak daha kalabalıksa onlar haklı sayılıyorlar, diğerleri susuyor veya kaçıyor.

  ne gerek var bütün bunlara? içi dolu bir sürü şey yazıp okumak varken neden boş beleş mevzularla uğraşılır anlamak güç doğrusu.

   
  (Bkz: futbol ve maç konulu başlık)
 2. hayatta var olan ve milyonlarca insanın ilgilendiği bir konunun yadsınamaz olduğu gerçeğinin kabul edilemediğini gördüğümüz başlık.

  evet sporla ilgili olmayabilirsiniz,sevmeyebilirsiniz hatta nefret te edebilirsiniz ama bu ülkemizde ve dünyada milyonlarca hatta milyarlarca insanın ilgilenmediği gerçeğini değiştirmez.

  sol framede kitap cümlelerinden yapılan alıntılara laf söyleyecek,o başlıklardan şikayetçi olacak kadar cahil değiliz elbette.

   
 3. dönem dönem sözlükte gündeme gelen konulardan biridir. (bir diğeri de entry-konu silinmesi)

  daha önce de tartışması yapılmış ve alınan karar gereği herhangi bir kısıtlamaya gidilmemiştir bu konuda. zaten açılan konulara isteyen yazar istemeyen yazmaz. bir başkasına göre de politika ve devlet işleri ile ilgili açılan konular artık sıkıcı gelmeye başlayabilir ki sol tarafta ben de en çok bunlara denk geliyorum. ancak yazmak gibi de bir zorunluluk olmadığı için beni çok da enterese etmiyor açıkçası. aynı sorunu sanat dünyasının ünlü isimleri için de söyleyebiliriz ki bu isimler hakkında konular bolca açılıyor ve açılmıştı.

  ancak durumun biraz algıda seçicilikle ilgili olduğunu düşünmemle birlikte sözlükte açılan futbol konularının tüm konulara oranının % 5'ten fazla olmadığını söyleyebilirim. o kadar da olsun bence.

   
 4.  
  (Bkz: adam haklı beyler,dağılın.)
 5. erkek ütopyasının olmasa olmaz gündemlerinden olduğunu gördüğümüz ,sıklıkla karşılaşmaktan kaynaklı, bu gün sözlükte olmasam da olur gibi soğuk rüzgarlar estiren ,şahsıma yada bir bayana hitap etmeyecek itici başlıklar.

  çok oldunuz ama diyesi varmışız.

   
 6.  
  (Bkz: hep futbol mu konuşacağız isyanı)
 7. futbolla çok fazla alakası ve ilgisi olmayan kişilerin isyanı.

   
 8. futbol hakkımız,söke söke alırız.

  tanım: haksız,gerçekliği olmayan düşünce şekli.

   
  (Bkz: Bu sözlük hepimizin)
 9. bu sabah sözlük niyetine kahvehaneye gelmişiz sanırım, birisi lütfen taraftar yazarları alıp biraz teneffüse çıkarsın ricasını içinde barındıran başlık.

   
 10. Futbolu daha da gündeme getiren başlık:)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.