1 2 3 4 5 6 7 8

Fazıl Say

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. piyanist, bestekar. dünyanın el üstünde tuttuğu müzik dehası. bizim ise kıymetini bilmediğimiz. bir çok ülkeden ödül, nişan, devlet saygısı kazanmış biri. atlantis yapım isimli şirket harbiye cemil topuzlu sahnesindeki konserini iptal etmiş. bu ay içerisinde aynı yerde kenan doğulu'dan teoman'a, şebnem ferah'tan mfö konser verecek. evrensel hak, hürriyet bahsi yapan bu isimler bakalım say'a destek verecek mi. hatırlıyorum doksanlarda da ahmet arslan'ın dersim'de konseri yasaklanmıştı (iptal demiyorum yasaklanmıştı); hakeza şivan perver'in diyarbakır konseri de. john lennon'a bırakalım mikrofonu; uzayan saçlarımdan başka değişen hiçbir şey yok.

   
 2. Sanatı güzel olmasına rağmen kişiligini ve tavırları sempatik bulmadığım kişidir.

  sanatçı kimliğiyle tüm insanları kucaklayan bir mantalitede olması gerekirken bana bu anlayışı veremeyen ve müziğindeki duyguya eşlik edemediğim kişidir.

   
 3. kızıma yaşadığı problemden dolayı hep örnek gösterdiğim, özel insan...

   
 4. sanatında çok başarılı, ancak bazı yönlerden ve özellikle de seçkinci bakış açısı nedeniyle pek haz etmediğim kişidir.

   
 5. sanatçı kişiliği olarak olağanüstü başarılı olan bir virtüöz.

   
 6. otizm hastası piyanist şantör .

   
 7. Piyanonun Piri denilecek sanatçıdır.

   
 8. cumhurbaşkanı erdoğan'ın konserine katılacağı piyanist.

  sol kafa ayrıca haberin paylaşıldığı her sosyal mecrada yazdıkları yorumlarda ,erdoğan dan içki içmesini de beklemeye başladı,bu kadar sığ,bu kadar dar kafalılar işte.yaşam tarzı benzerliği herşey bunlara göre.

   
 9. milletinin değerlerinden kopuk izlenimi veren seçkinci-elitist tavır ve tutumlarından dolayı, kişisel olarak hiç sevmediğim, ama sanatında çok iyi olan zattır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.