1 2 3 4 5 6 7 8

evliliğin zor olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Evlilik yolunda sadece ve sadece beyaz eşya hesabı:)

  Buzdolabı 45000

  Çamaşır mak. 15000

  Bulaşık mak. 15000

  Televizyon salon 25000

  Televizyon oturma odası 15000

  Ocaklı fırın 7500

  Süpürge 5000

  Ütü 5000

  Blender seti 3000

  ...

  Bu liste daha uzar, ayrıca beyaz eşya dışındakileri de katınca...

  en iyisi hepsinin fiyatını toplayıp toplamın türevini almak.:)

  Bu devirde evlenmek zor hatta imkansıza yakın artık.

   
 2. Günümüzde ne yazık ki ,yeni evlenecek çiftler için yuva kurmayı zor hale getirdiler .Çok fazla gösteriş var.Bu kadar şeye hiç gerek yok...Aslında evlenip yuva kurmak sanıldığı kadar zor değil...Herşeyi alamasanız da ,eksik kalan şeyleri zamanla beraber tamamlarsınız...Eşya gelip geçici birşey...Önemli olan sağlık olsun ,huzur olsun...Evlenip yuva kurmak evet sorumluluktur .Yeni bir aile olacaksınız...Aile kurumu çok önemli...Ama bir o kadar da yuva kurmak, güzeldir...Dışarıdan gelip yorgunluğunuzu attığınız sığınacak sıcacık bir limandır aile yuvası. Tabi bunun için doğru insanla yuva kurmak çok önemli. Tüm bekar kardeşlerimi iyi insanlara rast getirsin Mevlam...Allah eşya almanın bir ev kurmanın kolaylığını da verir inşallah

   
 3. buzdolabına uçak motoru takılıyor galiba diye düşündüm bir an.

  buzdolabının fiyatını görünce daha öteye geçemedim, bildiğin otomobil fiyatına gelmiş.

   
 4. iki farklı insanın aynı evi aynı hayatı paylaşması zor bir durum. Yeri geldiği zaman da kardeş kardeşiyle anlaşamıyor 5 parmağın 5 i bir değil önemli olan ortada buluşmak iki tarafta inatlaşırsa değişmek için uğraşmazsa evlilik çekilmez hale gelir. Eşlerin ailelerinin yeni evlenenlere karışması sürekli onları kontrol etmesi ve baskı kurması doğru olmamakla birlikte öncelik eşinin ve varsa çocuklarının olmaması, bekar hayatının devam ettirmesi üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmemesi bencil davranması gibi birçok neden var evliliği bitiren. Günümüzde boşanma olayları çok arttı toplum iyice bozulmakta aile kavramı diye bir şey kalmadı. Mutlu olmak için değil birlikte mutluluk üretmek için evlenilmeli. Günümüzde boşanmış bireylerin evlilikten korkar hale gelmeleri, boşananların çok olması nedeniyle alternatifler çok diyerek gayri meşru hayatlar yaşaması. Beklentilerinin fazla olması ve sadık davranılmaması . Bunun gibi birçok neden var. Kusur tek taraflı değil iki tarafta kendini sorgulamalı evliliği devam ettirmek istiyorlarsa sabır göstermeli mücadele etmelidirler. Sorumluluk alamıyorlarsa bencil davranıyorlarsa aile kavramının ne demek olduğunu bilmiyorlarsa evlenmesinler kardeşim. Herkes evlenmek zorunda değil.

   
 5. çok iyi anlaşıyorsan git bir bak biraz dürt ölmüş olabilir. ( Karikatür alıntısı tabii ki benimle hiç alakası yok. )

   
 6. Aslında zorlaştıran insanlar,olmasa evlilik zor değil

  Evliliğin olmazsa,olmazı sac ayakları var

  Sevgi,saygı,güven,mahremiyet?bunlara özen gösterdikten sonra

  Empati,iyi niyet,çözüm odaklı yaklaştıktan sonra zor olan bir durum olmaz

  Evlilik = sorumluluk almaktır.Bu sorumluluğu alacak gücü olmayanlar evlenmesinler zaten

   
 7. Evliliğe giden yolda zorlaşıyor evli kalabilmekte çevremde gözlemlediğim maalesef çiftlerin birbirlerine tahammül göstermemeleri akabinde sevgi ve saygının çabucak harcanması..

   
 8. Genelde Ya annenin ya eşinin arasında tercih yapılması gereken imtihan vesilesi zor olay ..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.