1 2 3 4 5 6 7 8

evden çıkarken ütüyü kontrol etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 'Ütüyü açık bıraktım mı?' diye düşünmemek için iki ulaşım aracı kullanarak işe gittiğimiz yerden geri dönülen takıntı. çoğu zaman ütü fişten çekilmiş halde bulunması

   
 2. takıntı halidir. evden çıkarken ütüyü kontrol edildiğinde ve hakikaten ütü fişten çekilmiş halde bulunduğu zaman mutlu olmak durumudur. Sadece olumsuz yanı var evden çıkıldığında giyilen ayakkabıları kontrol amaçlı eve girildiğinden ayakkabıların yeniden çıkarmak zorunda kalınması.

   
 3. evden çıkmadan önce ütü yapmış ve acele ile çıkmış kadının yapması muhtemel harekettir. genellikle en çok fişte unutulan alet olan ütünün açık bırakılması yüksek bir ihtimal olup sürekli kafa kurcalayandır. bu nedenle kontrol edilmesi ev ve ruh sağlığı açısından doğru olandır.

   
 4. bir çeşit takıntıdır . yapılması gereken sürekli bu düşünceye haizse kişi asla dönüp kontrol etmemektir ki bu durum sürekli kontrol etme isteğine sebep olabilir ve hatta gelişerek ocak açık mı? suları kontrol ettim mi ? ... gibi ki bir süre sonra hayatı çekilmez kılar .

  düşünce yerini olumlu düşüncelere bırakmalı ve ilgi başka yöne kaydırılmalı görülecektirki bir süre sonra daha az bu tür düşüncelere maruz kalınır

   
 5. en büyük takıntılardan biridir, asla ütünün fişini çektiğinden emin olamazsın, ya çekmediysem ya yangın çıkarsa diye devam eden evhamlar sonucunda kendini ütünün yanında bulma durumu. büyük ihtimal o ütü fişten çekilmiştir ama içimizdeki şüphe bunun olabileceğine asla ihtimal verdirmez.

   
 6. evden çıkarken ocağı kontrol etmek, evden çıkarken elektrikleri kontrol etmek, evden çıkarken vanaları kontrol etmek şeklinde farklı çeşitleri de açılması muhtemel olan başlık.

  Aşağı yukarı hepsinin ortak ana fikri biraz titizlik, biraz paranoyadır.

   
 7. Bir yere daha yazmıştım, kontrol etmek normal bir durum.

  "kontrol etmiş miydim" takıntısından, ütüyü yanınıza alarak ya da her seferinde fotoğrafını çekerek kurtulabileceğiniz rahatsız eden ruh hali. :)

   
 8. eğer ütü fişte takılı kaldıysa ve kızgın yüzeyi bir şeyin üzerinde olacak şekilde bırakıldıysa allah korusun yangın çıkacaktır. ancak ütü fişte takılı çalışır durumda ama bir şeyin üzerinde değilse yangın ihtimali daha az olsa da elektrik sayacınızın fırıldak gibi dönmesini müteakip faturanızda beklenmedik tutarlarla karşılaşmanız kaçınılmazdır. tavsiye olarak ütünün evden dışarı çıkılmayacağı bir akşam yapılması ile bu kontrol durumundan kurtulabilirsiniz.

   
 9. evden çıkmadan önce ütü yapmış kişi telaşıdır...mutlaka en az bir kez her insanın aklından geçmiştir...

   
 10. kontrol etmeye doymadığım eylem.

  hayır fişi çektiğimi biliyorum ama içimdeki ses sürekli dürtüyor. "emin misin, çekmemiş olabilirsin, yangın çıkabilir". bu ne biçim bir rahatsızlık arkadaş, vicdan azabı gibi tırmalayıp duruyor.

   
  (Bkz: vicdan azabı)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.