1 2 3 4 5 6 7 8

eski arabasını gören kişinin duygulanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. uzun yıllar kullanılan ve bir sürü anının baş kahramanı olan eski arabayla karşılaşılması ve anıların zihinde vuku bulmasıyla oluşan duygu yoğunluğudur.özellikle erkeklerin sıklıkla yaşadığıdır.hele bir de arabanın yerine daha lüks bir araba alınmadıysa ve istemeyerek ihtiyaçtan dolayı zoraki satıldıysa durum daha da vahimdir.

   
 2. isteyerek ya da istemeyerek sattığı arabasını görünce, o arabayla yaşanan zorlukların ve mutlulukların akla gelmesi ve insanın hüzünlenmesi durumudur. o araba alınan ilk arabaysa hele insanın hüznü daha başka olur, ilkler hep farklıdır, unutulmaz yaşananlar. duygulanmak normaldir.

   
 3. Memleketinden uzakta yaşayan ve uzun yıllar ziyaret etme şansı bulamayan kişinin beklemediği anda arabasını görüp duygulanması ve Sıla hasretini tekrar içinde hissetmesi olarak açıklanabilecek konu.

   
 4. Plakasının bile değişmediğini görünce duyguların kombo yaptığı durum.

   
 5. Arabam olmadığı için hiç ilgimi çekmeyen duygu sorunsalı. (Gülücük)

   
 6. arabasına muhtemelen "kara bela" muamelesi yapan kişinin hissettiği olaydır.

   
 7. eski dostunu gören kişinin duygulanması gibi birşey olmakla beraber onunla birlikte yola çıktığı zamanlar aklına gelir.

   
 8. Maddiyata olan bağlılık.

   
 9. helede ilk arabanızsa ,baba parası ile değil alın teri ile almışsanız, ilk trafiğe çıkmanız deli cesaretiyle şehirler arası ise,onunla çaylaklıktan ustalığa geçmişseniz,çevirmeye yakalanmak,yolda kalmak,tekrar tekrar hız cezası yemeyi onunla yaşamışsanız ,birde '' sarı kızım'' diyorsanız yaşadığınız durum.

  zamanında durmadan yediğiniz cezalara, çocuk gibi ''renginden, kesin renginden,beni tanıyor da ceza yazıyor bu polisler'' diyip bir süre trafiğe çıkmamayı bile düşünmüşseniz....

  modeli başka olsa da refleks olarak yolda aynı renk araçlara bile bakarsınız bir süre.

  ilerde çocuğunuza aynısından almayı bile düşünürsünüz.

   
  (Bkz: Ağlamak istiyorum sayın seyirciler)
 10. eski sevgiliyi görmekle eşdeğerdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam