1 2 3 4 5 6 7 8

elazığ

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir tarafı malatya ise diğer tarafı bingöl, diyarbakır ve tunceli ile komşudur

  elazığı tanımlarken asla içinde malatya geçen cümleler kurmamak lazım yön belirtmek hariç..

  harputu, süt kalesi, hazar gölü, keban barajı, orciği, pestili..v.s ile ünlü olan, harputtta evliya türbeleri ile donanmış bir şehirdir..

   
 2. içinde sevdiğim ve son derece güvendiğim dostlarımı barındıran, gakkoş denildiğinde Elazığlı olduğuna inandığın , yiğidin harman olduğu içinde güzel insanları barındıran, doğu Anadolu bölgemizde yer alan şirin bir ilimiz.

   
 3. Hazardır, fırattır, harputtur, Karakoçandır, Kebandır, Madendir, sürsürüdür, doğukenttir, abdullahpaşadır, Çayda çıradır, ahçiktir, kömürhandır, balakgazidir, biraz Kerküktür biraz da musul, Gazidir, sekiz köşelidir, bazende yumurta topuktur, şehit ilhanlardır, mamoştur, feti ahmettir, izzetpaşadır, musikidir, 23'tür, bordo-beyaz aşkıdır biraz çekingen, biraz içine kapanık biraz da bahtsızdır. günlerce buram buram yazmak istediğimdir. annedir, babadır, kardeştir. 81 ilimizde çok güzel ama gakkoşlar diyarı başkadır, bambaşkadır.

  gurbetten sılaya selam ile..

   
 4. köfteciler sokağında amcanın yerinde boydan salçalı köfte yiyebileceğiniz ve aynı lezzeti hiçbir yiyecekte yakalayamayacağınız şehir

   
 5. elazığ ile ilgili o kadar çok şey yazmak istiyorum ki, buraya sığdıramam.

  öncelikle insanı ile başlamak istiyorum, ben bu kadar nazik insanları hiç bir yerde görmedim, çok yardım severler. esnafına gelince, aynı şekilde çok nazikler ve işlerini gerçekten hakkıyla yapıyorlar.

  şehir tam bir anadolu şehri, çok sevimli bir çarşısı var. ulaşım sorunu yok ve ulaşım ikametini elazığa alan öğrencilere ücretsiz.

  üniversitesine gelince, mükemmel bir kampüsü ve candan öğretim üyeleri ile batıdaki üniversitelerden aşağı değil.

  elazığ'ı seviyorum.

   
 6. Kadim şehir Harput'un hemen dibindeki ovada kurulmuş, halkına çoğunlukla "gakgo-gakgoş" şeklinde hitap edilen çok büyük olmayan meskûn anadolu şehri.

   
 7. delileri de ünlü olan şehirdir, hele br jardel vardır geçen burun buruna geldiğim, bu gün de akşam oldu diyip gülümseyen..maden ilçesinde dünyanın ilk tenis kortlarından birinin olduğu iddia edilir hatta bir mahalleye adını vermiştir..harputtaki evliya türbelerinin arasında "kılıçla geldim kalemle gideceğim" diyen arab baba nın türbesinin yeri ayrıdır,yaz aylarında bile içinde buz kütleleri bulunan buzluk mağarası, çayda çırası, ünlü şarkıcı/oyuncuları ve en önemlisi kimsesizliği/sahipsizliği..

   
 8. 6.8 şiddetinde deprem olan ilimiz. Diyarbakır, Malatya, sivas gibi çevre illerde hissedilmiş sarsıntı.

  İnşallah can kaybı falan yoktur. Çok geçmiş olsun.

   
 9. #25hh

  Buradan bile hissedildi. Korkutucuydu, avizeler sallandı o derece elazığ ıdüşünemiyorum..

  Görme şansına eriştiğim şehir.

  Geçmiş olsun elazığ...

   
 10. memurların şark hizmeti için atanmak istedikleri şehir. insanları merttir, yardımsever ve vatanperverdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam