1 2 3 4 5 6 7 8

harpudi

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

35 entry 4 konu hiç puanı yok
22.02.2016 12:35 son işlem tarihi takip etme takip et

yaşlandıkça kulakların büyümesi

İnsanın uzun yıllar yerçekimiyle verdiği sınavın kaçınılmaz sonu.

01.04.2015 18:37
 1. elazığ

  Kadim şehir Harput'un hemen dibindeki ovada kurulmuş, halkına çoğunlukla "gakgo-gakgoş" şeklinde hitap edilen çok büyük olmayan meskûn anadolu şehri.

   
 2. pazartesi

  Birçok dile geçmiş farsça kökenli "bazar" kelimesinden türetilen (bazar/pazar: alış veriş yapılan çeşitli yiyecekler satılan yer) ve türkçe ertesi kelimelerinin birleşiminden oluşan gün ismi. Pazartesi, pazarın kurulduğu günden bir sonra ki gün anlamını ihtiva etmektedir. Kölelik düzeniyle yoğrulmuş iş hayatında çalışan kişiler üzerinde ki olumsuz manevi anlamı ise başkası/başkaları için çalışmakta olan bir insanın "ben özgür olmalıyım" fıtratını ortaya koymaktadır.

   
 3. Afiyet olsun

  insanoğlunun konuşurken çok az yer verdiği iyi sınıfına dahil kelimeler lügatından bir kelime. manası: yediğin yiyecek yarasın, sağlık ve esenlik versin.

   
 4. cehalet

  İnsanoğlunun yakasını ne zaman bırakacağı düşünülen illet. Dünyanın en kötü kokusudur cehalet öyle ki hayvanlar bile tozu dumana katıp kaçarak uzaklaşır "insandan".

   
 5. düğüne oğluna kız bakmaya giden teyze

  Anadolu kadınının kadim taktiği. Çevredeki tüm genç kızların toplandığı analiz yapmaya elverişli bir ortamda oğluna evlenilecek kız bulmaya çalışan anne(teyze). Erkek-kadın etkileşimlerinin artması neticesinde günümüzde azalma göstermeye başlamıştır.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam