1 2 3 4 5 6 7 8

editörün sözünü dinleyen uslu sözlük yazarı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. önce ufak ufak entrylerle işe başlayan ardında çaylak rütbesi alan ve yavaş yavaş sözlüğün tadına varan, yazdıkça yazmak isteyen, yazdıkları konusunda aldığı uyarılara ve düzeltmelere karşın çalışmaya devam eden, sözlük yazarının kendisine editör tarafından yapılan uyarı eleştiri ve yönlendirmeleri pür dikkat dinlemesi ve uygulanması davranışını sergileyen azim ve kararlı bi o kadar da istekli yazardır.

   
 2. editörün sözünü dinleyen uslu sözlük yazarı entrysini açabilecek kadar kendi tabiriyle uslu olan, bu yönü ile bir bakıma yazma özgürlüğünün kısıtlanmasına yada müdahale edilmesine karşı herhangi bir tepkisi olmadığını düşündüğüm yazar türüdür.

   
 3. aslında inceden bir teşekkürün ve teşvikin olduğu ama konuya vakıf olmayan çok kıymetli diğer yazarların sadece buzdağının görünen kısmı ile değerlendirebilecekleri, anlamsız gibi görünen, herhangi bir tepkime oluşturması gerekmeyen konu başlığıdır.

   
 4. daima uslu durduğunda şirinleri de görebileceği meçhul olan sözlük yazarı tipidir.

  ben editörüm benim istediğim gibi, benim istediğim kalıpta yazmak zorundasın dayatması ne olursa olsun kabul edilir bir şey değildir. burada kalemler ve düşünceler savaşmalıdır. yasaklar değil.

  nitekim biri kalkıp suçu ve suçluyu övüyorsa veya kişilik haklarına saldırıyorsa bunun yeri zaten mahkemedir. sonuç olarak diğer sosyal medya unsurları gibi burada görsellik değil sadece metin yer aldığı için kanaatimce herhangi bir şikayet olmadığı takdirde sansürün uygulanması abesle iştigaldir.

  örneğin yazarın biri durmadan kalkıp bana veya doğru bildiğim değerlere çemkirse, iftiralarla bu mecrada üstüme gelse ben kendi cevap hakkımı zaten kullanabilmeliyim. diğer yazarın kırmızı çizgileri fazlasıyla aşması durumunda ise zaten şikayet mekanizmasını harekete geçirebilmeliyim.

  diğer türlü rakibini alt edememe, veya iğrenç tezlerini çürütememe hadi iyi bir örnek verelim tam manasıyla demokratik bir yarışma fırsatını kaçırmak ilkokul öğrenciliğimizden bu yana mahrum kaldığımız münazara ve tartışma ortamını burada da yakalayamamak demektir.

   
 5. Öncelikle işe entrylerinin tanım içermesiyle başlayan sonrasında ise açtığı başlıkların kurallara uyması ile devam eden yazardır.

   
 6. yaptığı hatalar sonucu kendisine düşülen notları dikkate alan yazardır

  bir de bunu dinlemeyenler vardır

  örnek olarak: metin, öykü, della, cafcaf,supporters, med.czr,maskov,ice.man, abbie

  ispiyonladım hepinizi(gülücük)

   
 7. ne ettim ben size diyerek tepki verdiğim başlık. ne kadan da güzel tanımımı yapıyorum,başlığımı açıyorum, idal başgan geldiğinde onun kapısını açıyorum hoş geldiniz diyorum, çay kahve ikram ediyorum. idal başganım çok yaşa ! -gülücük-

   
 8. #1sf3 idal e hüloğğğğ mu yapıyosun bakim hııı(gülücük)

  kurallara uymaya çalışan yazarlardır

   
 9. ben tek siz hepiniz demeyen yazardır. yani şu değildir.-> #1sf4

  ne demek ispiyon hııı?

   
  (Bkz: ispiyoncunun konusu)(Bkz: ulaşgkc)
 10. #1sf5 hepinizi ispiyonlayacam hepinizi (gülücük)

  tanım: akıllı yazardır

   
  (Bkz: ben tek siz hepiniz)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam