1 2 3 4 5 6 7 8

e-devlet

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Elektronik devlet kavramı, genellikle devlet ile ilgili işleyişlerin elektronik ortamlara aktarılmasını ifade ediyor. e-devlet dendiğinde artık vatandaşların, devlet ile ilgili tüm hizmetlere web, cep telefonu, etkileşimli tv gibi elektronik bir aracı yardımıyla erişebilmeleri anlaşılıyor. e-devlet kavramı, devletin verimliliğini artırarak giderlerini azaltabildiği, vatandaşlarına 24 saat hizmet ve bilgi sunabildiği, devletin şeffaflaşmasıyla vatandaşların her konuda görüşlerini bildirebilecekleri bir model öngörüyor. bu modelin Türkiye'de başarılı bir şekilde uygulanabilmesi için devlet içinde üst kurumların liderlerinin bir araya gelmesiyle koordinasyonun ve kararlılığın sağlanması gerekiyor.

   
 2. hakkınızda açılan dava, icra takibi vs varsa kontrol edebileceğimiz elektronik devlet portalı

   
 3. Şifresi almak için 1 Tl verip şifresini unuttuğum ve yenisi almak içinde Devletin 4 TL istediği Devletin para toplama kapısı :)

   
 4. Geleceğin hizmet modeli.

   
 5. 18 Aralık 2008 tarihinde ise Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu?nda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "e-devlet kapısı" hizmete açılmıştır.Proje sorumlusu Türksat A.Ş.dir.

   
 6. maaş primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını aylık olarak takip edebileceğiniz, bedelli askerlik için online başvurunuzu yapabileceğiniz vs daha bi dünya amme hizmetini online olarak alabileceğiniz mükemmel ötesi bir kamu yönetimi reformudur. umarız ki tez vakitte çoğu kamu kurum kuruluşu kendisini bu programa modeller.

   
 7. Birçok konuda e-hizmet alabildiğimiz kapsamlı bir sitedir.

   
 8. her seferinde şifresini unuttuğum ve ptt ye para yağdırdığım sanal devlet sistemi...

   
 9. Geç kalmış bir hizmet olmakla birlikte çok yararlı bir uygulama. Resmi işiniz olduğunda kurumdan kuruma sürünmekten kurtaracak güzel bir iş. trafik cezaları, askerlik ve bedelli askerlik başvurusu, ikametgah, hakkınızda açılmış bir dava olup olmadığı vs. başarılı

   
 10. Faydalanabilmek için şifre isteyen,bunun için de ptt şubelerine nüfus cüzdanı ile başvurmanız gereken devlet hizmeti.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.