1 2 3 4 5 6 7 8

dünyaya özür dilemek için gelmiş insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. vardır böyle insanlar.

  adeta varlıkları nedeniyle tüm dünyadan özür dilerler.

  siz bunlara ne yaptıysanız artık.

  çocukken hiç mi sevmediyseniz, hiç mi takdir etmediyseniz, alkışlamadıysanız...

  bir de tam tersi insanlar vardır tabi.

  var oğlu var işte.

  çeşit çeşit canlı türleri gibi model model insan var.

   
 2. Beni kalbimden vuran başlıktır.Her an bir yumruk bekler gibidir onlar bir şairin deyimiyle.Ben de öyleyimdir fena halde.Anlatılsa roman olur çocuklukların,beyinsiz ailelerin,akran zorbalıklarının, fakirliğin,tekrar fakirliğin,dikisi patlamış ayakkabıların, falanlarin, filanlarin elbirliğiyle bir insanın ozsaygisini hadım ettiği insandır.

   
 3. ..

  Hemen hemen Her konuda, suçsuz dahi olsa, kendini suçlu hisseden; kırmaktan sakındığı için aslında hep kırılıp incinen fakat yine de hata benim deyip her şeyi sineye çeken mahsun kişi..

  ..

  Varlığı için bile pişmandır ve özür diler..

  ..

   
 4. Karşıdakinin hatası olmasına rağmen ben de kusur var gibi hissine kapılıp özür dileyen ben (gülücük)

   
 5. Dünyaya geliş amacının bu olmadığını tez zamanda anlaması gereken ve bunu kendisine yapmaması gereken insandır. Yeryüzünde özür dilemesi gerekirken, inatla özür dilemeyen, hatasını kabul etmeyi erdem yerine, küçük düşürücü bir durum olarak gören ve kuyruğunu hep dik tutmak isteyen, yüksek egolu o kadar çok insan var ki. Bir de bunların yanında hatalı ben olayım da kimse üzülmesin, herşey kaldığı yerden devam etsin, bizzat benim hatam olmasa da payım vardır muhakkak diyip, gereksiz yere özür dileyip, kendince iyi birşey yaptığını düşünen, suçluluk psikolojisini üzerine yapıştırmış olan ve en büyük zararı kendisine yapan insanlar azınlıkta da olsa var. İki zıt kutup, her ikisi de uç noktalar. Özür dilemek, yerinde, zamanında, dozunda ve samimiyetle yapıldığında anlamlı olan ve çocukluk döneminden itibaren kazandırılması gereken bir sağlıklı insan davranışıdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.