1 2 3 4 5 6 7 8

dudak çatlaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. özellikle çok sıcak yaz günlerinde dudakların nemsiz kalmasından ya da çok soğuk günlerde hafif dereceli donmadan dolayı yaşanan, derin bir sızıyla geçirmek için çabalanan rahatsızlık..

   
 2. dudak koruyucu kullanılarak önlenebilecek cilt sorunu.daha çok kadınlarla görülen çok çaylaması halinde kanayan ve görsel olarakta çok estetik durmayan dudak balmları ya da nemlendiricilerle halledilecek durum.

   
 3. sıcak havalar kadar soğuk havaların da sıkıntılı sonuçlarından biridir. çok sık tekrarlanıyorsa geceleri uyumadan biraz bal sürülerek de geçtiğini biliyorum.

   
 4. kış mevsiminde soğuk havalarda başa gelebilecek can yakan durumdur. özel koruyucu kremlerle önlenebilir lakin hem görüntü açısından , hem de verdiği acı açısından oldukça sıkıntılıdır.

   
 5. yaz günleri tarlada çalışan kişilerin başına sık gelen toz ve sıcağın etkisiyle oluşan rahatsızlık.

   
 6. kışın soğuktan yazın ise susuzluktan meydana gelen durumdur.

   
 7. kış aylarında başa gelen acılı rahatsızlık.

  gerçek anlamda rahatsızlık, gülemezsin, rahatça konuşamazsın. sürekli kanadı kanayacak diye kastıkça kasarsın kendini.

   
 8. çok soğuk ve çok sıcak havanın yanı sıra klimanın ve kaloriferlerin oda havasını kuruttuğundan dolayı da başa gelebilecek durum. evde ve iş yerinde kalorifer peteklerinin üzerine ağzı açık ve yayvan kap içine su doldurup koyulduğunda ve klima mümkünse kullanılmadığında biraz faydası olur. bir de tuz ve çay tüketimini sınırlayıp içtiğimiz su miktarını arttırdığımızda mutlaka faydası görülecektir. oda nemini arttırmak için ek olarak çaydanlıkla su kaynatıp buharlaşması sağlanabilir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.