1 2 3 4 5 6 7 8

dolmuşçu tribi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. var böyle birşey.

  tüm para versen trip atar, durağa ulaşmaya çok varken haber versen trip atar, durağa çok yakınken haber versen trip atar, adres sorsan trip atar, dakikasından fazla bekleme yaptığında uyarsan trip atar hatta belki seni dolmuştan atar, kulağına japon yapıştırıcısıyla yapıştırdığı telefonla sürekli iletişim halinde olduğu meslektaşlarına trip atar, yol vermeyenlere trip atar, korna çalana trip atar, hava sıcak trip atar, polise trip atar, kaşının üstünde göz mü var trip atar...

  trip atıp kapris yapmak için dünyaya gelmiş gibiler.işini bu kadar sevmeyen meslek grubuna zor rastlanır.bi aragaz vermeler, vites atarken kafayı sol dikize çevirip bilekten hareketle atmalar falan.bildiniz işte hangi bir detayı yazayım.sanki parasını verip yolculuk etmiyoruz da ahlaksız teklifte bulunuyoruz.

  siz hayırdır ya.

   
 2. yazarken güleceğimi hissedip daha yazmaya başlamadan güldüklerimdir. ince düşünürüm ben, dolmuş daha gelmeden paramı hazırlarım, ineceğim durak yaklaşmaya başlayınca hemen hazırlanıp haber veririm, eğer bütün para vereceksem de şoför beyden çekinerek kusura bakmayın derim. sırf bu triplere maruz kalmamak için gerekli tüm tedbirleri alırım. ama şöyle bir bakınca bu adam epey bizi hizaya getirmiş gibi görünüyor. - gülücük-

   
 3. dolmuşa binerken selamun aleyküm dememizi karşılık vermeyerek havada bırakarak başlayan triptir. insan evladı ise elbette verilen selamı alır da hepsi öyle olmuyor işte maalesef.

   
 4. karadenizde daha da bir ileri olan triptir. istanbul'da taksi şoförleri bir, karadenizdeki dolmuşçular da iki. bunların para kazanmaması şart.

   
 5. Kelle koltukta bütün gün bir dolu insanın tribine, azarına,öfkesine ,saçmalığına maruz kalan şoförlerin insani tepkisidir.

   
 6. bozuk para yokmu aplaaa ben bunu nasıl bozacam diye yapılan harekettir

  karadenizde ki minübüsçülerin ortak özelliği ise sol kalçalarının üzerine oturup kafayı camdan çıkartarak aracı kullanmaktır

  onu ayrı bir kategoride değerlendirmek gerekir ama

  (tebessüm)

   
 7. bayır bir yerde durması istenince, abi burada durulur mu? bu araba su mu yakıyor şeklinde yaptığı tavırdır..

   
 8. çok fazla binmediğim için çok da fazla maruz kalmadığım tripler.

  sadece arka tarafta yer varmış da biz gitmiyoruz diye tepki göstermesi ve aynadan kötü bir bakış atması en bildiğim. küçük şehirde yaşamanın avantajı da bu olsa gerek. dolmuşçunun tribiyle falan uğraşmıyoruz. hem bizde çok fazla binmediğimiz için iyi davranıyor da olabilirler, belki de olabilmez. bilme hem de yorum yap, derler adama. (gülücük)

  bir kere dolmuşa binmiştik arkadaşlarla, adresi de tam bilmiyoruz. tarif ettik, biz şuraya gideceğiz. burası mı diyor yok diyoruz, yine tarif ediyoruz. dolmuşta biz kaldık ve tedirgin olmaya başladık. şoför bizi indirmiyor, habire soruyor. ondan sonra istikameti değiştir ve bizi bıraktı gideceğimiz yere. bir de sizin için yolumu değiştirdim dedi. bunu da iyi dolmuşçuların olduğunu belirtmek için anlattım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.