1 2 3 4 5 6 7 8

diş teli

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. özellikle çocukluk ve gençlik dönemlerinde dişlerin herhangi bir nedenle sıralarının bozulması, genel mizanlarının kaybolması nedeniyle uzman tarafından takılan ve muayyen zamanda çıkarılmayan teldir..

   
 2. yaş ne olursa olsun ihtiyaç varsa takılması gereken diş düzeltme aparatı... ben de 3.5 yıldır kullanıyorum ve sonuca kesinlikle değiyor.

   
 3. özellikle ergenlik döneminde takılması tavsiye edilen, diş estetiği için büyük önem taşıyan, diş sırasında bozukluk, damak yapısında oluşan sorunlar ve dişleklik tedavisinde kullanılan aparattır. ordotondi uzmanları tarafından uygulanır.

   
 4. Çirkin bety karakterini hatırlatan gözlükle birlikte etkisi bir kat daha da artan parlak metalik aparat. 1-2 yıl sıkıntılara göğüs gerilirse eğer bety'nin jennifer lopez'e dönüşmesi kaçınılmazdır.

   
 5. 1 yıl civarı kullandığım diş düzeltme aparatı. Saydam olanlarından kullanırsan çok belli olmayan, sonucu çektiklerine değen yöntem.

   
 6. kullanan bazı insanların aşırı sevimli görünmelerine neden olan tel.

   
 7. aşama aşama işkenceye dönüşen, ağzının içinde iş makinesi çalıyormuş gibi dişleri aktive eden bu tellere sonunu düşünerek katlandığın 2 ayda bir değiştirdiğin ortadontistlere dünya para verdiğin eylemin mütemmimidir.

   
 8. başkalarında sempatik bulduğum beni ise çirkin bettye dönüştüren nesne

   
 9. Benim de zamanında kullandığım ve sabit olanını kullanmamdan dolayı oldukça sıkıntı çektiğim diş koruma aparatı.

   
 10. diş bozukluklarını düzeltmek için kullanılan tel.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.