1 2 3 4 5 6 7 8

Devlet bahçeli usulü mantık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Umum ALES , kpss ve dahi yks mantık sorularını hiç eden bir düşünme sistemi.

  Şununla şunu topla, bu eder. Şimdi bunu çıkar. Bugün günlerden ne? Çarşamba. Çarşamba haftanın kaçıncı günü? Üç. Topla ikisini, 1953. Oldu mu sana nenemin doğum tarihi!!!

  Spoilerle örnekler vermek isterdim fekat PC yok.

  Ellerinizden öper gardaşlarım

   
 2. bir kelime bir işlem yarışmasındaki gibi hedeflenen sayıya ulaşmayı sağlayan mantık türüdür. genelde işlemin sonu kırk sayısını bulmaktadır.

   
 3. yerel seçimi beka sorunu olarak değerlendirmektir. altı üstü belediye başkanı, muhtar falan seçiyoruz birader ne alakası var bekayla mekayla. sanki çemişgezek belediyesine yunan aday koymuşlar da seçim sonrasında çemişgezeği yunanistana dahil edecek.

   
 4. ''Türk ve Türkiye düşmanları karşısında siyasi hayatı boyunca hep dar geçitlerde çözümler üreten, ülkemizin birliği ve beraberliği adına aldığı oy oranının çok üstünde toplumun ve devletin üzerinde etkisi ispatlanmış lider. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla siyaset üzeri bir fikir abidesi, ''Lider Ülke Türkiye'' söyleminin fikir başbuğu.'' Mantık kelimesinin siyasi karşılığı.

   
 5. 2009 yılında mhp'nin kırkıncı yılını kutlamak için çıktığı kürsüde yaptığı konuşmadır.

  mantık şu: 2009 rakamındaki sıfırları çıkarınca kalan sayıları topla 9+2=11 eder. şimdi 2 ve 9'u yanyana koy 29 eder. 29+11=40 eder. mhp'nin 40'ıncı yılı hepinize kutlu olsun..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam