1 2 3 4 5 6 7 8

Denizli

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tekstil merkezi

   
 2. dünya halı ve bornoz günü (öyle bir gün olduğunu yeni öğrendim) dolayısıyla bedava havlu dağıtılması etkinliğinde insanların kendini kaybettiği, izdiham yaşanan, "ne oluyor ya" dedirten şehir.

   
 3. deniz olmayan yere neden denizli demişler diye aklımıza nifak sokan ilimiz.

  Oysa Denizli'nin adı anladığımız anlamıyla denizden gelmiyormuş. Eskiden domuzlu anlamında tonğuzlu derlermiş, evrile evrile önce donguzlu sonra da Denizli olmuş.

  Şimdi bilinmeyen sadece balıkesir kaldı, iz peşindeyim

   
 4. devletimizin acilen destinasyon çalışmalarına başlaması gereken, ülkemizin sadece deniz-kum-güneş turizminin olmadığını, sağlık turizminin de olduğunu göstermesi gereken nadide şehirlerindendir.

  özellikle pamukkaleye birkaç yüz metre uzaklıkta bulunan karahayıt bölgesinin ele alınması bile binlerce turisti oraya dökecektir.

  gerçi bilen bilir karahayıt mevkiinde müthiş bir japon turist vardır, adamlar sağlıkları açısından en iyisini bildiklerinden karahayıtı tercih etmektedirler.

  "kırmızı su" adı verilen suyun rengi "siyah"tır. ama belki de mineral bakımından antakyadaki sudan sonra en mineralli su olabilir.

  (bu konuda antakyayı tek geçerim çünkü dünyanın en sağlıklı suyu akıp, eklem, romatizma, sedef, sinüzit, astım, guatır, bronşit ve hatta kansere bile iyi geldiği defalarca ispatlanmış olup, doktorların da şiddetle önerdiği sudur önerim güngör ottoman oteli tercih etmenizdir.)

  ama karahayıtın da antakyadan kalır yanı olmadığını düşünüyorum. adam gözlerimin önünde bıçakla eline ufak yara açtı ve suya 15 dakika daldırdıktan sonra çıkartıp kanın durmasını geçtim yara izinin bile kalmadığını gördüm.

  zaten böyle bir faydası olmasa elin japonu kilometrelerce uzaktan bu mekana gelir mi?

  işin üzücü kısmı, romatizma, bel, sırt ağrısını en çok çeken ülkelerin başında gelmemize rağmen elin japonu bizim topraklarımızdaki şifayı bilip, burnumuzun ucundaki bu şahane tedavileri bizim bilmememiz...

  kısacası, denizli gidip görülmeli...

  devletimizin her sene hazırladığı destinasyon çalışmalarında boy göstermeli...

   
 5. akp'li belediye tarafından yönetilen bahtsız ilimiz. yol yaptık diyorlar ya. hah işte gelin görün o yolları. 1 haftaya kalmaz arabanızın ön takımı sizlere ömür. geçenlerde #18u8 nolu entryde de aynı şeyi dile getirdim. gelin görün arkadaş. ön takım nasıl bozulur öğrenin. başkanların nasıl para yediğini falan görün. hepsinin altında çakarlı son model araçlar. klasik akp zihniyeti. 2014 yılındaki yerel seçimlerde büyük şehir oldu. pamukkale (o yedi harikadan biri olan yer değil orası sheriff bölgesi orası ayrı), merkezefendi ve denizli merkez olarak üçe bölündü. 2 tane kaymakam 1 tane vali atandı. ama ne hikmetse ilçe jandarma komuntanlıkları ve ilçe emniyet müdürlükleri yok. pamukkale ilçesinde oturuyorsanız küfür nasıl icat edilir yollardan gide gele gide gele öğrenebilirsiniz. merkezefendi başkanı biraz daha iyi en azından yol yaptık lafını gerçekleştiriyor yol yapıyor tamam dandik mandik ama yol yoldur bir parmak bal çalıyorlar vatandaşta yiyor. merkeze bakan başkan hazretleri büyük proje yapıyoruz ayağına şehrin içine etti yandaşlara peşkeş çektiler yaptıkları projelerde bir işe yarasa bari üçgen projesi ve alt geçit projeleri hariç adam akıllı bir şey yok. o da ne kadar güvenilir bilinmez. pamukkale belediyesi skandal kitap dağıttı. belediye başkanı doncu gürlesin hazretleri kadını dövün diye kitap dağıttı evli çiftlere. askeriye şehrin göbeğinde. kocaman araziye sahip. taşındı taşınacak dediler tık yok. en son oraya da yol yapıyorlar genişletme çalışması. yol falan dedim trafiği de berbattır. kimse kimseye yol vermez. kurallara uyan zaten yok. sırf bu yüzden meslektaşım bölge trafik müdürüyle baya tartıştık. aklımla alay ediyor. neymiş denizli ödül almış trafik konusunda. birinci seçilmiş. güler misin ağlar mısın. trafik polisi çalışmıyor ki arkadaş. birde trafikçilere bmw verdi yandaş iş adamları. ona rağmen yatış. araba kullanmaktan soğursunuz. trafik bilinci, saygısı falan yok. tepene çıkıyorlar. kırmızı da geçen var. yol verme falan zaten yok. istanbul'da bile bu kadar linç edilen bir trafik görmedim ben. toplu taşımaya hiç girmiyorum. kısaca akp yönetiminin elinde son 15 yılda çığrından çıkmış bir ilimizdir denizli. eski halinden eser yok şimdi inanmayan hayatında bir kere olsun gelsin kalsın şurada 1 hafta - 10 gün anlar dediğimdir.

   
  (Bkz: sen kadını dövdükçe o seni daha çok isteyecek)(Bkz: pamukkale belediyesi'nin dağıttığı kitap)
 6.  
  (Bkz: bale şeytan ocağı tiyatro şeytan yuvası)
 7. sağlık bakanı fahrettin koca tarafından dün gece yapılan paylaşım ile koronavirüs hastalarının en çok arttığı yedi ilden biri olduğunu öğrendiğimiz şehir. tablo ürkütüyor artık gerçekten ama biz de açtıkça açıyoruz maaşallah.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.