Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Deniz suyundaki tuzu yüzde 99,9 filtrelemek

paylaş araştır

1. hayalimdi / düşünüyordum/ keşke böyle bir şey olsaydı diye...

Ama çıktı bugün bir haber okudum sevindim valla. Haberde diyor ki;

2025 yılında yükselen sıcaklıklar ve kuraklık nedeniyle dünya nüfusunun yarısının su sıkıntısı yaşayacağı tahmin ediliyor. Güney Koreli bilim insanları, bu kapsamda olası su kıtlıklarını önleme potansiyeline sahip yeni bir sistem geliştirdiklerini duyurdu. Yöntemin deniz suyundaki suyu yüzde 99,9 oranında filtreleyebildiği açıklandı.

vayyy bee güzel haber...

memurlar.net/haber/986194/deniz-suyundaki-tuzu-yuzde-99-9-filtreleyebilen-teknoloji-gelistirildi.html

2. Önceden bazı ülkelerde uygulanıyor fakat maliyetli olduğu belirtiliyordu.

3. içinde bulunduğumuz küresel iklim şartlarında insanlık için en çok işe yarayacak işlemlerden biridir. su da doğada dönüşüm halinde olduğu için yağışlarla gelen suyun bir şekilde sağlıklı olarak kullanılması gerekmektedir.

4. RABBIM nasip etse idi o deniz suyunu içilir kılar ve bizi susuzluğa mahkum etmezdi .

Bu tespitle insanoğlunun acziyetine isyan beyhude çabası...

Ama gariptir kaderin de gayretin nispetincedir denilir .belki bu sebeple insanoğlu ulaşamadığı nimetlere taşın suyunu sikarcasina ulaşmaya çalışıyor . Bilinmeze

Ya tutarsa derim elbet Artı

Ha gayret...

(Bkz: ya tutarsa)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.