Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

demir bir yumrukla doları 5 liraya indirdik

paylaş araştır

1. hazine bakanı berat albayrak'ın övüncü.

tamam dolar 5 liranın seviyelerinde süzülüp duruyor durmasına da; doların artışını bahane ederek artırılan fiyatlara neden bu demir yumruk bir fayda göstermedi. bizler artık doların fiyatından çok düşmeyen gıda, ilaç gibi ürünlerin fiyatıyla ilgiliyiz.

aslında bizim duymak istediğimiz şu ;

demir bir yumrukla doları 5 liraya indirirken, yüzde 200 artan fiyatları da eski seviyesine düşürdük. bak bu söylenmiş olsaydı, daha inandırıcı bir "demir yumruk" olurdu.

(Bkz: dolar)(Bkz: demir)(Bkz: yumruk)
  2.  
    (Bkz: adamsın baba)
  3. filim gibi bir başlık.

aklıma stallonenin rocky(raki) filimi aklıma getirdi. ne diyordu raki; Önemli olan ne kadar sert vurduğun değil, aldığın ağır darbelere rağmen yoluna devam edebilmektir.

yaaa

(Bkz: Rocky Balboa)
  4.  
    (Bkz: aferin)
  5. doların ağzını burnunu kırdık açıklaması. sakin ol şampiyon!

6. gülelim de boşa gitmesin..

1 senedir bir kazığı o yumrukla dövseydim şu an ateş küreye vardırırdım..

doları sanki millet çıkardı da siz indirdiniz. çıkaran siz indirmeye çalışan biz. dolarları, euroları, altınları bozduran vatandaş duyun görün, siz kimsiniz? adınız dahi yok..

(Bkz: gülelim de boşa gitmesin)
  7. mütüşşşşş

efsane bakanın doğa üstü yumruğuyla doların fiyatının normale döndüğünü açıklamasıdır

aaa durun ya dolar 3 4 aralığında değilmiydi hani şu dıjjj güçlerin oyunu olmadan önce

ve doların her hareketinde fiyatlar katlana katlana gidiyordu hatırladınız dimi

dolar 7 lirayken benzin 6 nın üzerindeydi, dolar 5 liraya geriledi benzin 6,49 a çıktı bu nasıl bir oran orantıdır süper bakanımız bi açıklayın bize hadi

dolar artarken herşey fırlıyor da, düşerken nasıl çıkıyor yine allasen söylesene

8. bir yumruk daha atılarak 3 liranın altına inmesini beklediğim durumdur.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.