1 2 3 4 5 6 7 8

delilik

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1.  
  (Bkz: deli deli işler yapma)(Bkz: gerekli)(Bkz: olmazsa olmaz)(Bkz: arada sırada)(Bkz: olmazsa biz gideriz)
 2. Bir yaşam tarzı, bir karakter kişilik meselesidir.

  Akıllı insanlara acıyorum.

  Kimbilir hayatları ne kadar sıkıcı.

   
 3. ileri yaşlarda potansiyeli düşen duygu durumu.

  Yapabileceğim en ileri deliliği bilmiyorum.

  Düştüğüm duruma bağlı.

  Kimse içinde ne potansiyel taşıdığını sınanmadıkça bilemez.

  Şimdilik dışarıda yüksek sesle şarkı söylemek, kıyafetlerimle köyün deresine atlamam bile benim için yeterli birer delilik sayılabilir.

   
 4. aslında kısmen de olsa herkesin yaşadığıdır, delilik. zira neye göre, ne kadar dirayetlidir, insanoğlu. içinden neler geçirir, kim bilebilir ki ? dolayısıyla psikiyatri uzmanları, psikologlar, bilim adamları konuyla ilgili kesin yargıya varamamışlardır zannımca. konunun çevresinde dolanıp durulmakta belki de. toplumda genel kabul görmüş kuralları yerine getiren, böylelikle kendini akıllı sanan insanların takdirine kalmış bir süreç tüm yaşananlar. yeryüzü sahnesinde bu sürecin gereği rollerini kuralınca, ustaca oynayanlar ile haricindekiler, ötekiler var. kuralın dışına çıkanlar, ötekileştirilenler, kural dışı davranış sergileyenlere derhal verilen addır; deli. ah ne mutlu onlara...

   
 5. kimi zaman,

  çoğunluğun yapmayı tercih etmeyip senin yaptığın şeylere takılan isim.

   
 6. topluma uymayan ne var ne yoksa bu başlık altında toplanabiliyor. oysa bir büyüğümüzün dediği gibi; "her tarafı hasta olan topluma uyum sağladığında normal kabul edilmek ne büyük çelişki".

   
 7. Gökhan türkmen'in "seninle ben" klibini izlediğimde, hissettiğim ve gördüğüm duygu. Şarkı her gökhan türkmen şarkısı gibi dehşet güzel ancak bir allah'ın kulu dememiş mi klipte çok abartmadık mı diye? Nasıl bir ruh hâlinin yansımasıdır o? Ben izlerken yoruluyorum, bir enerji yükselmesi de yaratmıyor değil ama bence tam bir delilik hâli.

  Delilik, Her duyguyu ve özellikle coşku durumunu en yükseklerde ya da en diplerde yaşama, sınırları belirlemede zorlanma ve kafa karışıklığı durumudur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam