1 2 3 4 5 6 7 8

danimarka

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Anayasal Monarşi ile yönetilen başkenti kopenhag olan kuzay avrupa ülkesi.Aynı zamanda Avrupa birliği ülkesi olmasına rağmen euro para birimini kullanmamaktadır. Ülkenin para birimi danimarka kronudur.

   
 2. Türklerin sevilmediği bir ülkedir

   
 3. 1992 yilinda komsusu isvec'te duzenlenen avrupa futbol sampiyonasinda; papin'li fransa, bergkamp'li hollanda, klinsmann'li almanya dururken sampiyon olmus ve kupayi kaldirmis ulkedir.

   
 4. işsizlik, yoksulluk, eşitsizlik gibi dertleri olmamasına rağmen intihar vakalarının en çok görüldüğü ülkedir.

  dertsiz yaşamak da zor dedirtir.

   
 5. Ülkede ortalama nüfus yoğunluğu km2 ye 119 kişidir. Jutland Yarımadası diğer meskun adalar içerisinde yoğunluğu en az olanlarındandır.

  Yarımadanın yerleşim bölgeleri genellikle doğu kıyılarındaki verimli ovalar üzerine kurulmuştur.Nüfus artışı hemen hemen yok denecek kadar azdır.

   
 6. insan hakları, demokrasi, özgürlük konularında aşmış kuzey Avrupa ülkelerinden biri. ekonomisi çok sağlam, politika faizleri 0 ın üstüne çıkmayan Avrupa ülkesi.

   
 7. simon kjaer in memleketidir. kendisi benim diyen kızdan güzeldir. çıtayı oldukça yukarılara çekerek erkekleri zor durumda bırakmaktadır.

   
  (Bkz: simon kjaer)
 8. corona virüs tespit edilen kedileri itlaf eden ülke.

   
 9. kuzey ışıklarının en güzel görüldüğü ülke

  bir gün sırf bunun için bile gideceğim oraya

   
 10. Ülke hakkında pek bilgim yoktur. Soğuktur , insanları sarışın ve dev gibidir. Boewulf gibi değişik efsaneleri vardır. Eski inanç sistemleri ve runik alfabeleri vs. ile Asya kültürüyle değişik bir bağlantıları vardır. vikingler herhalde atalarıdır. Gelişmiştir. Bir de kim vardı ya Andersen hah masalcı Andersen ve gerçekten küçücük deniz kızı heykeli. Denizinin rengi kara olan bir ülke. Bir de upuzun bir köprü, deniz bağlantısı orada mıydı ya her neyse . bir de özerk bir mahallesi var bizim sunucu var ya Burcu Esmersoy o tanıtmıştı .

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.