1 2 3 4 5 6 7 8

dağlıcada yüreklere ateş düştü

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yetkililerin halen resmi bir açıklama yapmadığı, ama duyumlara göre biri tabur komutanı yarbay olmak üzere 16 askerimizin şehit olduğu haberidir. Devlet yöneticilerimizin, siyaset erkanının artık vatan meselelerini şahsi kaygılarından ve menfaat çatışmalarından uzakta tutarak çözüme kavuşturması gerekmektedir. Terörün siyaseti olmaz. Terörden, kandan nemalanmak isteyen varsa eline silah alana teröristten zerrece miktar farkı yoktur.

   
 2. sureten insan, karakter ve ruhen hayvandan aşağı olan teröristlerin yaptığı haince pusunun neticesidir.

   
 3. olayın vahameti ve acısı insan olan herkesi derinden yaraladı kuşkusuz. fakat ben sadece başlığın yanlış açıldığını dile getirmek için yazıyorum.

  zira, başlığın sözlük kurallarına aykırı olmasının dışında, objektiflikten uzak olduğu da ortada. bunun yerine "6 eylül 2015 dağlıca baskını" veya saldırısı veya daha nesnel bir başlık girilebilir ve duygusal nitelikli kişisel görüşler de bu başlığın altında tartışılabilirdi. hem ayrıca, böyle bir başlık açılarak sadece dağlıca'da saldırı olmuş da veya diğer saldırılarda şehit olanlar bundan daha değersizmiş gibi (haşa) bir anlam da çıkabilir, çıkartılabilir. dağlıca'da yüreklere ateş düştü de şemdinli'de düşmedi mi denilebilir ki bu en çok şehit yakınlarını üzecektir haliyle. yani her açıdan problemli bir başlık olmuş dediğim başlık.

  (tanım yapma zorunluluğu da eleştirilmesi gereken bir diğer konu, yeri gelmişken belirtelim.)

  işte bu ve bunun gibi sözlük formatına uymayan başlıklar yerine daha genel ifadeler içeren konular açmak hem derli toplu yazışmayı getirir hem de sözlüğün objektifliğini artırır diye düşünmekteyim.

   
  (Bkz: 6 eylül 2015 dağlıca saldırısı)
 4. biride bir binide bir can acıtan yürek dağlatan durum

   
 5. hala olayın boyutunun halka açıklanmadığı, kafalarda soru işareti oluşturan acı durumdur. askerlerimiz neden daha güvenli sevk edilmiyor? zırhlı araçlar neden yeteri kadar korumuyor? 200 terörist oraya nasıl girdi ve neden kimse görmedi? şehit sayısı kaç? şehit cenazelerini neden sivil halk aldı? asfalt döşeli yollara patlayıcı yerleştirirken devlet uyuyor muydu? ve bu ülke bu hale nasıl geldi...?

  her zaman ki gibi ateş düştüğü yeri yakıyor, allah şehir ailelerine sabır versin...

   
 6. Dağlıca'da askerlerimize yapılan hain saldırı sonucu 16 askerimizin şehit olması ve ailelerinin ve benim gibi düşünen kişilerinde yüreğine ateş düşmesi durumu.

  Rabbim ailelerine sabır versin.

   
 7. içimizde ki hainleri temizlemezsek daha çok şehit verir teröristlerin oralara nasıl girdiğini de hiç bi şekilde anlamayız teker teker avlarlar bu vatan evlatlarını devletin içindekiler temizlemediği sürece tarih tekerrür etmeye devam edecek

   
 8. bir bombanın asfaltın altında olması demek o asfaltı oraya yapan belediyenin de bu suça ortak olması demektir.devlete suçu atmak işin kolay yolu ama birileri bilsin ki o bombanın patlatılmasında birden fazla elin maarifeti var.

   
 9. 12 askerin şehit edildiği,16 askerin yaralandığı bu saldırıyı planlayan teröristin bugün suriyede öldürüldüğü haberini aldım

  12 askerden birisi kuzenimdi.Ruhları şad olsun,mekanları cennet olsun.Kanlarını yerde bırakmayan devletimiz var olsun.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam