1 2 3 4 5 6 7 8

CUMA MESAJI

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. artık whatsap'tan yazılandır.

   
 2. bazen destan kadar uzatılan ,makbul olanın kendi kelimeriyle yazılanın olduğu temmenni mesajıdır.

   
 3. telefon kullanıcıların sms paketlerinin kullanılmadan silinmesine razı olamayıp, kandile veya bayram günlerine denk gelmeyen cuma günleri için efor sarfettikleri toplu mesajlardır.

   
 4. ben yazmadıkça yazılmayan, yazılmazsa yazmayacağım dediğim ama bana yazılmadan da yazdığım kutlamadır.

   
 5. hiç alakamız olmadığı yerlerden cep telefonumuza veya mail,whatsapp gibi sohbet programlarından bize gönderilen mesajdir.

   
 6. Whatsup tan cennete gitmeye calısan güruhun tuhaf eylemi

   
 7. sadece whatsappla değil,sms ile de sıkça atılan ve eşin dostun bu mübarek gününü en hayırlı şekilde geçirmeleri temennisinde bulup iyi dileklerin gönderildiği samimi mesajlardır.

   
 8. cep telefonlarına akrabalar tarafından her cuma günü rutin olarak gönderilen kutlama mesajlarıdır. genelde aynı kişiler tarafından gönderildiği için bir süre sonra alışılır.

   
 9. siyasetçilerin her cuma -kendilerini hatırlatmak babından olsa gerek- attığı, seçkin dualardan medet umdukları belli; dini içerikli, cuma gününün mübarek- diğer günlerin kusuru nedir, diye sorgulamama sebep -olduğunu belirten çiçekli,kuşlarla,tezhip,kur'andan alıntı ağırlıklı olarak arapça-osmalıca ayet-hadis-güzel sözlerle bezeli mesajdır.

   
 10. Silmesi uğraştırdığı için atılması pek istenmemekle birlikte, atanların cuma vaktinde cami saflarında olmaları beklenen iletişim olayı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.