Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

covid-un 10 sene aramızda olacak olması

paylaş araştır

1. korkutucudur.

BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) 10 yıl boyunca bizimle olacağını söyleyerek yeni salgınlara hazırlıklı olma çağrısı yaptı. Şahin ayrıca yeni normale alışmamız gerektiğini söyledi ve yaz sonunu işaret etti. Bu kış mevsimi için umutlu konuşmayan Türk bilim insanı, önümüzdeki kış mevsiminde durumun daha kontrol altına alınmış olmasını beklediğini kaydetti.

2. abartı ifadelerdir. insanları bu derece korkutmaları ve herkesin ayrı ağızdan konuşması güven verici değil.

3. katılmadığım yorum.

Hocam seni severim sayarım ama bu sözlerine katılmıyorum. yyooo ben bilim adamı filan değilim ama senin dediğin de olmaz olmamalı da...

Ben şöyle düşünüyorum evet insanlık olarak hala virus karşısında bütünleşmedik. Beceremiyoruz beceremedik te çok kendini bilmez insanlarımız var. tek tek gördük. kimse de test yokken birisinin çıkıp defalarca test yapması keza aşı da öyle... gece partileri, devletlerin ekonomi bozulacak diye zamanında mudahaleler etmemesi, karar vericilerin sosyalleşelim diye yavaşça veya bencilce davranması.. vs vs Bence bu işte bir bit yeniği var. Delinin birisi bunu laboratuvarda çeşit çeşit virüsler üretip salıyor. adına biz mutasyon uğramış filan diyoruz. Acaba bu deli kim yada kimlerin kontrolünde mesela en çok kim aşı yapıp satıyorsa piyasaya sürüyorsa... Hocam bunu bulursak iddia ediyorum virüs 10 güne kalmaz biter.

Bu arada aşılar olmasaydı asıl o zaman insanlık bitmişti. Örneğin, Kuduz aşısını bulan Pastor'a Sultan Abdulhamit devlet nişanı ve para ödülü vermişti. Düşün Kuduz olayları halen daha var, aşısı da...

4. o kadar uzun sürmese de etkilerinin bi o kadar süreceğini düşündüğüm açıklama

çünkü insanlar farkında olmadan temizlik hastası oldu. sürekli el yıkama, insanlardan uzak durma, ve tabi ki maske. bunları bir anda hayatımızdan çıkartabileceğimizi düşünmüyorum artık. covid yok denilse bile bu davranışlar devam edecektir artık

5. Olsun onu da kendimize uydururuz eninde sonunda bize adapte olacak başlığı.

6. biliyorsunuz kovid tüm insanları ve koyunları öldürüyür, ciğerde hasar da bırakıyür

sokakta titreyerek ölmemek, haftasonları ve geceleri gönlünüzce gezmek mi istiyorsunuz?

vatan haini ilan edilmekten ya da kız alamamaktan mı korkuyorsunuz

korkmanıza gerek yok, biontech aşısı yanınızda!!!

hes gibi takip sistemlerine entegre edeceğimiz biontech aşısı sayesinde artık özgürsünüz

hatta sadece tanrının engelleyebileceği temel hak ve hürriyetlerinizi bile kullanabileceksiniz

iki alana bir bedava kampanyamızı ve ömür boyu abonelik fırsatlarımızı kaçırmayın.

biontech, tanrı kadar büyük!

(Bkz: Pandemizm)
  7. Etkilerini daha yıllarca göstereceğini belirten sözler

Covid ve daha nice salgınlar

Hazırlıklı olun mesajı bir nevi

Ya da yeni dünya düzeni

8. Kökü kuruyasıca diyen ninemi aklıma getiren başlık.

Grip virüsleri de, zatüreye neden olan virüsler de kendimizi bildik bileli hayatımızda, korkulacak panik yapacak bir şey yok.

9.  
    (Bkz: yaşandı bitti saygısızca)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.