1 2 3 4 5 6 7 8

çocuk yapma yasağı koyan işveren

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Çocuğa dayalı mazeretleri ortadan kaldırmak isteyen işverendir.

  hamilelik, sonrası lohusalık, dogum izni , hamilelik sırasında dr hastane tedavi vs gibi defalarca izin alınması gereken ve iş verimini düşüren, işleri kalan diğer diğer kişilere yıkan durumları engellemek için patronun önceden tedbir almasıdır.

  etikliği tartışılır ama madem patron benim benim istediğim olur begenmiyorsan zorla çalıştıran yok demek istemesidir.

   
 2. 3 çocuk isteyenlere şikayet edililip kulağı çekilmesi gerekendir.Ama nerde.

   
 3. kendisini işçilerin sahibi sanan, çevresindekileri köle olarak gören işverendir. insanların özel hayatına karışmak, verdiği üç kuruş için insanların hayatlarında söz sahibi olabileceğini düşünmek nasıl bir kafa yapısıdır düşündürücüdür.

   
 4. Evlenme yasağı koyan işverenle yakın arkadaştır bunlar gittiğim bir mülakatta sen iki seneye evlenir gidersin napıcaz diye de bir soru yöneltmiştir bana kendisi halbuki verdiği asgari ücretle evlenip boy boy çocuklarım olacaktı olamadı.

   
 5. Genelde "bizim kuruma gelenin de kısmeti açılıyor, nişanlanan, evlenen, doğuran ha ha ha" diye samimiyetsizce başlatılan akabinde asıl lüzumsuz isteğini sunan işverendir. Rızkı kendisinin verdiğini sandığı gibi, çocuğun da kendi istemesiyle önünü alabilecek yarı tanrılaşmış sivrizekadır.

   
 6. çocuk halinde işçiden gerekli randımanı alamayacağını düşünen ve karşısındakini insan değilde bir robot, köle gibi algılayan işveren tipidir. çocuk olursa sürekli izin vermek zorunda kalacak olması, çocukla bereaber birçok sorununda peşi sıra geleceğini düşünen işverendir. bu kişilerin yanında çalışan kişilerin, kıdemi çok fazla sürmeyecektir, sonuçta tek işveren değilsin ve vazgeçilmezde değilsin.

   
  (Bkz: işçi)
 7. ÖZEL ŞİRKETTE ÇALIŞAN HERKESE ÖNCE RABBİM SABIR VERSİN SONRA BAŞLIK İLE İLGİLİ Bİ YORUM YAPAYIM. İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ İNSANCIKLARIN SÖZLEŞMEYE KOYDURDUĞU MADDE OLUR. YAZIKLAR OLSUN DİYORUM BAŞKADA BİŞEY DEMİYORUM

   
 8. çocuk yardımı yapmayı istemeyen işverendir. rahatsız işveren sana ne oğlum. reis 3 çocuk diyor. Yiyorsa git reise de ki ben senin gibi düşünmüyorum. fazla çocuk yapılmasına karşıyım de

  de hadi desene..

   
 9. türk hava yollarının kadın çalışanları için hala geçerli mi bilmiyorum ama bir dönem uygulanan yasak.hamilelik süreci sebebiyle işten geri kalınmasını istenmiyor belli ki. zaten belli yaşın üstünde işe alınmıyor ve tercih edilmiyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.