1 2 3 4 5 6 7 8

çin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. pusula, kağıt, barut, matbaa gibi buluşları gerçekleştiren medeniyete ev sahipliği yapan uzak doğu ülkesi.

   
 2. en ucuz işçiliğin olduğu ülke.

   
 3. şu anda uygur türklerini ezim ezim ezen islam düşmanı barbar asya ülkesi. medeni bir asya ülkesi için

   
  (Bkz: Güney Kore)
 4. ucuz olan her mal, ürün vs için kullanılan deyimin ilk kelimesi

  (bkz: çin malı)

   
 5. ucuz mal, ucuz işçilikle özdeşleşmiş ülke.

   
 6. bir cahilin gözünden bakıldığı zaman "önlenemez bir yükselişi" olan ülke. ama eğer azcık ekonomi bilginiz varsa büyüme hızının yüksek olmasının iyi bir şey olmadığının farkına varabilirsiniz. tıpkı enflasyonun düşük olmasının kötü olduğu gibi büyüme hızının yüksek olması da kötüdür. enflasyon %3-4 altına düşerse sorun oluşur, büyüme hızı %10 üzerine çıkarsa sorun oluşur.

  çin dünyanın en büyük kapitalist ülkesi ve ekonomisidir.

  ek olarak belirtmek isterimki türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan ve gelir düzeyi en dipte olan bir insan dahi bu ülkede yaşamak istemez. türkiye'de soylu, zengin vs. bir aileden gelmemiş olsanız dahi bir yerlere gelebilme, bir şeyler başarabilme en kötü ihtimalle insan gibi yaşama şansınız vardır ama bu ülkede yok.

  bilgi notu: son 45 senede nüfusu 450 milyon artmıştır, doğum ve büyüme oranları düşsede nüfusun 450-500 milyon artması son 45 senede 2 tane amerika demektir.

   
 7. hemen hemen her şeyin kopyalanabildiği ülke

   
 8. sahte üretimin başkenti olmasının yanında üretimin de başkenti olan, maden, kimya, elektronik, tekstil, otomotiv gibi sektörlerde dünyada hep ilk sıralarda bulunan asya ülkesi.

   
 9. üretim konusunda hayli ilerleme kaydetmiş olan komünist yönetiminden ekonomi anlamında vazgeçmiş anti demokratik bir ülkedir tekparti rejimi vardır ve iki çocuk yapmanın yasak olduğu ülkedir.

   
 10. Ençok 15-20 yıl içinde gerçek süper güç olacak ülke.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.