1 2 3 4 5 6 7 8

çıkarı dolayısıyla yanlışı doğru kabul etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kendi menfaatini herşeyin üzerinde tutan kişilerin, yanlış olduğunu bildiği bir şeyi görmezden gelmesi ve bu görüşü savunan kişi ya da siyasi partiden bir kazancı varsa sonuna kadar onların arkasında durmak, hatta bu yanlışı savunma durumu.

   
 2. menfaatlerini ön planda tutan, hangi kişi ya da hangi durum kendisine fayda sağlayacaksa ona yakın durma davranışıdır. bir kişilik ve karakter eksikliği göstergesidir.bile bile lades demektir.

   
 3. kişiliksiz, samimiyetsiz, çıkarcı insanların yapabileceği eylemdir. çıkarı için onurunu da satan tiplerdir bunlar. çevresinde fazla sevilmeyen halk arasında kaba tabirle yalaka olarak adlandırılanlardır.

   
 4. Adalet bir gün herkese lazım olabilir, tıpkı yanlışa bile bile doğru diyenlere lazım olabileceği gibi denilesi konu.kimi doğrular var ki kişiye göre değişmez insan ancak vicdanının yükünü arttırır.

   
 5. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıdır.ne demişti ustad: " Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, diyerek yaşattığınız yılanların bir sonraki hedefi siz olursunuz." Aziz Nesin.

  yani burada da bu vardır. bir gün o çıkar ters tepki yapar. arkadan baka kalırsın. Bazılarının sadece çıkarları vardır! Dost görünümlü çıkarcılar kendi menfaati doğrultusunda sizi kullanırlar. buna dikkat. bu yılanlardan kendimizi korumak lazım.

   
  (Bkz: bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.