1 2 3 4 5 6 7 8

çeyrek altın

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Aldım başımı gidiyorum diyen altın türü. Yine kendi rekorunu kırmaya başladı. Bir ara ateşi düşer gibi oluyor ama yine afakanlar basıyor ki, eski haline dönüyor.

  Bir zamanlar düğünlerin gözdesi iken şimdi herkesin uzaktan baktığı altın olma özelliğini de kazanmış bulunuyor. Artık çeyreğin çeyreğini takarız düğünlerde, ne yapalım.

   
 2. fiyatı neredeyse 500 liraya dayandıktan sonra insanların düğünlerde gram altına dönmesini sağlayan altın çeşidi.

   
 3. 3 kuzenimin bu yaz evlenmeleri neticesinde beni ekonomik krize sokan altın.

  abv. bu meretin 150 olduğu günü bilirim

   
 4. gram altının tahtını salladığı altın türü.

  şimdi çeyrek altınla başlayan hikayeler; "bir zamanlar, geçmişte" diye başlayıp, bitiyor. yalnız altıncılar bu çeyrek altından büyük kar ediyorlar. 450 ye satıp 420 liraya falan alıyorlar. bu kadar fark olur mu? biz alınca değeri buyken satarken niye bu kadar düşüşe geçiyor, merak etmiyor değilim. fırsatçı sarraflar bir cevap versinler.

   
  (Bkz: gram altın)(Bkz: Sarraf)
 5. Eskiden düğünlerin gözdesi olan altın çeşidi

  Şimdi mi asla değil

   
 6. eskinin vazgeçilmezi şimdinin lüksü.

   
 7. bugün itibariyle 514 lirayı gören değerli maden. hatta altıncılar da çeyrek altın sıkıntısı varmış. ülkemizdeki çeşitli olumsuzluklar sebebiyle insanlar parasını değer kazanan şeylere yatırmaya başladı doğal olarak.

   
 8. Çeyrek altını düğünlerde 250 TL olarak sabitledim. Taktığın her 250 TL bir çeyrek demek. Enflasyondan, dalgalanmalardan etkilenmiyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.