1 2 3 4 5 6 7 8

cenazede cenaze sahiplerinden fazla ağlamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. MUHTEMELEN KENDİ DERDİYLE DERTLENEN BİRİNİN,CENAZEYE DENK GELMİŞ DUYGU PATLAMASIDIR.YADA SÖYLENEMEYEN YAŞANMIŞLIKLAR DA OLASIDIR.

   
 2. cenazeye gidince ağlanır, düğüne gidince oynanır. atasözünü hatırlatan ve insanların aslında kendi haline, sevdiklerine ağladıklarını ve aynı acıyı çekmiş kişilerin yüreğini yakan ve gözlere musallat olan yaşlar.

   
 3. Cenazede aşırıya kaçacak şekilde ağlamanın tasvip edilmemesi ile birlikte kişinin çok sevdiği bir dostunu, ahbabını kaybettiği anlarda görülmesi muhtemel durumdur.

   
 4. en sevdiklerini toprağa vermiş kişilerin başka cenazeye katıldığında ortamın da etkisiyle duygularına engel olamayarak gayet doğal ve normal olan bir davranış sergilemesi. cenaze sahipleri muhtemelen bir şok halindedir ancak eve dönüp de kaybettikleri yakınlarının yokluğunu evde hissetmeye başladıkları an başlar acıları. evet hepimiz bir gün toprak olacağız ama insan bir yakınını bir daha göremeyecek olması nedeniyle yaşadığı çaresizliğe de üzülüyor.

   
 5. Kendi kaybettiği yakınına empati duyarak ağlaması .

   
 6. köşelere çekilip dedikoduya dalan, uzun süredir görüşemeyen akraba - tanış manzaralarını daha çok gördüm konulu başlık.

  " el elin nesine gülerek gider yasına "

  Diye de bir atasözü bırakalım.

   
 7. bazen de ücret karısılı tutulan kişilerin sergilemiş oldugu rol olarak karsımıza cıkan durum.

   
 8. rol yapmaktır.

  ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar..

  belki de timsah gözyaşları döküyordur..

   
  (Bkz: timsah gözyaşı)(Bkz: ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.