1 2 3 4 5 6 7 8

çamaşır makinesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 1908'de alva john fisher tarafından icat edildi. makinenin içine yatay olarak yerleştirilmiş metal tambura kirli çamaşırlar konuluyordu. tambur, elektrik yardımıyla döndürülüyor ve hareket sırasında çamaşırlar sürekli suyla temas ederek temizlenmiş oluyordu.

   
 2. çamaşırları yıkayıvererek hayatı kolaylaştıran bir ev eşyasıdır ve beyaz eşyalar sınıfındandır bu sınıfın buzdolabıyla birlikte en çok sevilenlerindendir.

   
 3. olmasaydı biterdik dediğim ev eşyası.bulaşık makinesi ve elektrik süpürgesi ile birlikte bir evin olmazsa olmaz demirbaşı olan,bozulması halinde paniğe sevkedecem,temizlik konusunda en emekçi makinedir kendisi.bir gün olsun teşekkür edilmeyendir kendisine.

   
 4. kadınların el ile yakama derdinden kurtaran teknolojik alet.

   
 5. evlerin vazgeçilmezi olan, baş tacı ev eşyası.

   
 6. Elim ayağım başımın tacıdır

   
 7. Elim ayağım başımın tacıdır

   
 8. ilk otomatiği alındığı zaman, çalışmasından bitimine kadar; ablamla karşısına geçip o döndükçe bizim de döndüğümüz makine.

  sonra böyle olduk işte.

   
 9. Mahsun kırmızıgül'ün yönetip oynadığı " güneşi gördüm" filmindeki acıklı sahneyi hatırlatan makine.

   
  (Bkz: güneşi gördüm)(Bkz: mahsun kırmızıgül)
 10. iki yıldır sinirlerimi bozan makine.8 yıl önce yenilediğim çamaşır makinamın,2 yıl önce sıkma konumuna geldiğinde huysuzlanan bir at gibi şahlara kalkması,klozetin üzerine atlayacak hareketler yapması, inanın korkulu rüyam olmuştu. o sıkma programına geçmeden,ben onu sakinleştirmek için sıkma programı bitesiye kadar var gücümle makineyi tutuyordum.bir işe yarıyor muydu, hayır.servisi çağırdım. götürdüler amortisörlerini değiştirip getirdiler.300 kağıt aldılar.ayaklarına kaydırmaz koydular.ama eskiye dönüş tam anlamıyla sağlanamadı.bu yıl servisi tekrar çağırdık. geçen yıl yaptırdığımızı ancak çokta bir düzelme olmadığını söyledik. demesinler mi "yok biz o ekip değiliz. onlardan çok kişi şikayetçiydi.ve taşoran bir servisti.zaten sizin de amortisörler değiştirilmemiş." başımdan aşağı kaynar sular döküldü.bunlarda götürdü, getirdi. bunlarada 400 kağıt verdik.makine eskisi gibi oldu mu, ehhh. şimdi düşünüyorum da bunlarda mı dolandırdı,acaba.keşke yeni bir at alaydım,daha mı iyi olurdu?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam