1 2 3 4 5 6 7 8

bursa

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Türkiyenin en büyük sanayi şehridir.Yeşil alanın bolluğuna paralel olarak halkı piknik ve mangala düşkündür.Uludağ gibi gözde bir kayak merkezine sahiptir.

   
 2. yeşilin ve tarihin içiçe olduğu şehir. adım başı türbe osmanlı mezarı. sokaklarında gezmek tarihte gezmek gibi etki bırakır

   
 3. Yeşilin ve beyazın ençok yakıştığı şehir .

   
 4. bir mekânı güzel kılanın, içindeki insanlar ve çağrışımlar olduğunu düstur edinen biri için alışılmış bir şehirdir.

   
  (Bkz: iskender kebap)
 5. Gidilirse herkesce bilinen yerlerin beraberinde cumalıkızık ve gölyazı köylerinin muhakkak görülmesi gerektiğini düşündüğüm şehir

   
 6. Bursa, 1326-1361 arasında Osmanlılara başkentlik yapmıştır. Yeşili ,tarihi, Uludağ'ı alışveriş merkezleri , sanayisi ,iskenderi , kestane şekeri ve tabi camileri ile görkemli bir yerleşim yeridir.

   
 7. artvin başta olmak üzere doğu karadenizden, doğu ve güneydoğu anadoludan, etrafındaki balıkesir, bilecik, yalova, çanakkale gibi küçük şehirlerden, balkanlardan çok göç aldığı için kozmopolit bir yapıya sahip olmakla birlikte ülkenin en yaşanılası şehridir. tarih ararsan var, deniz ararsan var, dağ ararsan var, yeşil ararsan var, sanayi ararsan var, tarım ararsan var. daha ne olsun.

   
 8. orhan gazinin fethettikten sonra eliyle halka yemek dağıttığı yerdir.

   
 9. çok fazla göç nedeniyle doğallığını kaybetmiş, kozmopolit bir kent.

   
 10. Meyhane sokağında her daim keyif alıp eğlencenin dibine vurulabilecegi, sokaklarında tarih kokan, yeşil beyaz renklere sahip spor takımı olan , geçtiğimiz günlerde at hırsızligi yaşayıp sosyetik restarunlara etlerinin satıldığı kamuoyuna duyrulan yeşil şehir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.