Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

bir kitabı 2.kere okumaya başlamak

paylaş araştır

1. konu, hikaye, olaylar bana bir yerlerden tanıdık geliyor demek ama hala 2. kere okuduğunun farkına var(a)mamaktır.

ahmet ümit'in kavim adlı kitabını bir hastane gününe uyandığımda kitaplıktan rast gele aldım. gün içerisinde hastanede geçirdiğim vakit boyunca okudum ama hep bi aşinalık duyarak

taaaa ki eve geldim çantamdan kitabı çıkardım masaya bırakıcam, oğluşum "anne neden o kitabı 2. kere okuyorsun çok mu beğendin?" diye sorana kadar

dalgınlık mı

dikkatsizlik mi

alelacele yapılan bir hatalı seçim mi bilmem

ama kitabı 2 kere okudum

tavsiye ederim

#14b0

(Bkz: kavim)
  2. bir kitabın çok sevildiğinin kanıtı olan ve bir kere okumakla alınan zevkin yeterli gelmemesinden kaynaklanan durumdur.

(Bkz: bitirilen diziye yeniden başlamak)
  3. uzun zaman önce okunan ve artık akılda kitapla alakalı bilgilerin yokolması, sadece kitabı çok beğendiğinin hatırlanması sonucu ortaya çıkan okuma.

bazı kitaplar var ki, ikinci, üçüncü kez okunmalı. çünkü zaman hafızamıza o kadar adil davranmıyor. sadece ufak tefek kırıntıları bırakıyor.

sadece sonuç kısmını hatırladığım kitaplar ve duyduğum haz var. bunları ikinci kez okuyacağım inşallah.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.