Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

bir imamın 20 kişinin eczane borcunu ödemesi

paylaş araştır

1. spoiler

sivasta bir imamın 20 kişinin eczane borcunu kapattığına dair haber. allah kabul etsin tamam da eczane borcu diye bişeyi ilk kez duyuyorum. bakkal gibi deftere yazan eczane var mı bilemiyorum.

2. bakkallar gibi eczanelerinde veresiye usulü çalıştığını gördüğümüz borç kapama olayı. bilmediğimiz şeylerin olduğunu da bu sayede öğrenmiş olduk. veresiye yazan eczacı varsa, yolunu biri bize de tarif etsin.

allah hayrını kabul etsin. iyilik akımı sürekli devam halinde olsun ve yardım yapanda mümkünse yaptığını orada burada anlatmasın. sessizce yapılanların değeri daha yüksektir. yoksa insanın içindeki kibir var ya kendini bir şey sanmaya başlar.

3. İmamın piar çalismasi.

Camiler kapali, namaz yok, bos sohbetler yok ve halk bunun eksikligini zerre hissetmiyor. Ve bunlar 6-7 bin lira maas aliyor. Pandemi düzelince eski soygun düzeninin devamıni isteyen bir imam imaj düzeltmek icin kurnazlik yapmis. Ulan eczanede yaslilarin ilaclari maastan kesiliyor zaten. Sgk li olan calisanlar bir torba ilac alsa 10 lira ödüyor, 200 lira ile mi artizlik yapiyon. Bir cuma namazinda kaldirdiginiz hasilat 1000 lerce lira.

4. Camiyle namazla niyazla işi olmayanlar tabi ki eksikliğini zerre hissetmezler.

5. İkiyüzlü imamdır. Her cuma cukkayı indirirken neden mahallendeki eczane borcu olan, bakkal , kasap, manav borcu olan insanlar icin cemaatten yardim istemiyorsun.

Eczaneye borcu olan cemaatten Uganda da ki kuran kursuna para topla, sonra ucundan cukkala ve eczaneye borc kapadim de.

Para almadan namaz bile kılmayan bu softa takımı toprak kabul etmez,vicdanlar nasil kabul etsin.

6. gönlü zengin bir vatandaş eylemidir.

imam yada herhangi bir sıfata bağlanması yersiz iyilik insanın içinde olur mesleğinde olmaz ki.

7. Allah daha çok versin dediğim kişi.mesleği hiç önemli değil.

ama sırf imam diye tebrik etmek yerine içlerindeki pisliği kusanlara da şaşırmadım.

8. imamı tebrik ederim. bu devirde veresiye yazan eczaneyi de. imama sallayan arkadaşlarında yolu umarım aydınlanır. imamlar ne 6-7 bin lira maaş alıyor ne de para kaldırıyor. İFTİRA ettiğinizin farkında mısınız? maaş robotundan hesaplayın 3 500- 4 500 olduğunu ortalama göreceksiniz. yardım toplamanın usulu bellidir. bazı çakallar gibi cukka yapmaz imamlar. benim bildiğim imamlar böyle. sizin bildiğiniz imalar cukkalıyor ise ve öyle diyorsanız ortak olmalısınız ki biliyorsunuz.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.