1 2 3 4 5 6 7 8

bir güzellik yapmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. beklenmedik bir zamanda,bir insanın yada insanların hoşlarına gidecek,mutluluk verecek,sevindirecek,olumlu getirileri olacak,bir davranışta bulunmak jest yapmak anlamındadır,

  çelik ve murat boz'un şarkılarında karşılarındakinden bekledikleri durumdur.

   
 2. bazende laf sokmak için ironik olarak kullanılır örneğin;''bir güzellik yapsanda sussan diyorum''cümlesinde olduğunca,

   
 3. monotonlaşmış,rengi kalmamış yaşamda ufak bir dokunuş yapma,renklendirme çabasıdır.niceliğini ölçmek sözkonusu değilken yaşattığı mutlu anı görmek yeterli bir karşılık olacaktır.yapılmasını beklemek kadar yapmaktadır için de harekete geçmek gerekir.

   
 4. ihtiyacı olan kimselere yapılması gereken, ihtiyaç duymayanların da zaten umursamayacağı eylemdir. hak edene yapılması gerekir bu yüzden.

  bazen imalarla değil de sözlerle anlatmak gerekebilir ne istediğini. güzellik yapılması isteniyorsa, istemekten çekinmemelidir kişi. eğer karşılıklı iletişim sağlıklıysa yapılan güzellik de karşılıksız kalmaz.

  amaç yaşanılan hayatı güzelleştirmek değil midir zaten?

   
 5. herhangi bir şey alırken satarken, alıcı veya satıcı arasında geçen söz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam