Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/balkondaki-guvercinler/
Yazdırılma Tarihi : 13 Nisan 2021 Salı 04:59

Balkondaki güvercinler

 

 1. Aslında iki seneyi geçti komşuluğumuz. kombinin üstüne Yuva yaptılar , yumurtlayıp aileyi genişlettiler. İyice yerleştiler balkona, hatta bizden çok onlar kullanıyor balkonu diyebilirim. Karşı binadaki teyze balkon parmaklığına CD leri astı sonunda ama onu da iplemiyorlar pek bir karşıya geçiyorlar bir bizim tarafa . bu gidişle mahallede persona non grata olacağım da bakalım şimdilik pek ses çıkmıyor. Bizim ponçik mutfağı kapalı tuttuğum için pek giremiyor ama kafaya yazmış balkonda kuş var diye. Kapı arasından ok gibi içeri dalıp sandalyeye oturuyor sonra oradan kuşları izliyor. Psikopat kedi aç mı bıraktık açıkta mı kaldın ? Güvercinlerden bir istirhamım var tahmin edebileceğiniz gibi ama bunu onlara nasıl iletirim bilemiyorum. Balkonuma etmeseniz olmuyor mu ? Kediyi aldık bağrımıza bastık o da edebiyle tuvaletine gidiyor . Siz niye böylesiniz ? Balkonu yıkamamızı bekleyip neden hemen üzerine pisliyorsunuz ? Baktım başedemiyorum onları alıp balkon bitkileri için gübre yapmaya başladım. Evet mekanizma tıkır tıkır işliyor. Tabiatla savaşılmaz ona uyum sağlanır.

  Başlığı

  31.12.2020 10:20 dermess
 2. balkona pisledikleri için, ekmek vermeyi bıraktığım canlılar oluyor kuşlar. acıyıp ekmekleri ıslayıp bir kapla koyuyordum. küçücük serçe büyük bir işçilik yapıyor balkonun her yerine, ondan sonra koku yapmaya başlıyor günlük temizlemeyince. bıkınca bıraktım ekmek ve su vermeyi. balkonda kuş doyurmak çok normal bir davranış olmuyor. sadece bizim balkon olsa, aşağıya yukarı bir sürü kişinin balkona da pisliyorlar. bu kuşlar çok nankör, kedinin de adı çıkmış. (gülücük)

  tanım : olmaması gereken güvercinler.

  31.12.2020 10:32 **sude**
 3. her hafta balkon yıkamama sebep olan hayvanlardır.

  tamam kardeşim gelin misafir ederim sizi sorun yok ama ne diye balkona sürekli pisliyorsunuz. hiç misafirliğe gidilen yerde ev kirletilir mi (gülücük)

  hepsine bez bağlayacağım bu gidişle yoksa balkon yıkamaktan sinir hastası olacağım

  31.12.2020 10:49 ulsgkc
 4. aslında şikayet konusu kuşlar değil de gübresi. bu gübrenin de kilosunu 250 TL den alıyorlarmış ama kim alıyorsa bir karşılaşamadık. benim üretim çiftliğinde, yani balkonda haftada 1-2 kg mahsül alıyorum ama çöpü boyluyor. paraya çevirebilsem evin kirasını çıkartacağım.

  31.12.2020 11:44 ali mühendis
 5. Bitkileri yakmaması için sulandırılarak kullanılması gereken güçlü bir gübredir çöpe gitmesi yazık olmaktadır. diye devam edebilecek konu başlığı ( Sayın şikayetetbutonu saygılar )

  31.12.2020 12:22 dermess
 6. bugün kökten çözdüğüm sorundur

  gittim file aldım ve balkona taktım , artık içeriye girip pisleyemeyecekler:)

  16.01.2021 20:10 ulsgkc