1 2 3 4 5 6 7 8

S e i r o s a f a r

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

25 entry 1 konu hiç puanı yok
24.06.2022 16:30 son işlem tarihi takip etme takip et

hastane kahvaltıları

uzun bir vakit gözlemlerseniz söğüş denen şeyin bütün, hatta dalında domates olduğuna ikna olacağınız, süt yerine su , su yerine çay , kahve yerine hoşaf, hoşaf yerine çorba gelmesini gayet doğal karşılayacağınız bir kıvama gelirsiniz . sıvı diyet girdiğiniz hastanıza bisküvi geliyor, sizde biraz manada eritip veriyorsunuz. Söğüş diye bütün domates geliyor yirmilik bistüri ile salata yapıveriyorsunuz. hastane kahvaltıları hayat gibidir ; yeni ekstübe olmuşsunuzdur ilk öğün iki adet bisküvi , bal ve sudur. issterrr yaşaarrr issterr yaşamazsınız .

20.06.2022 15:07
 1. bengi bağlama üçlüsü

  çoban katığı, sevgiliye el değmemiş mektup, kar sakinliği...aitler diyarına iki bilet... güzel, bereketli şeyler fonudur.sabah oldu , özlem varılacak iki öncelikli inceliktir.

   
 2. Fer.ah

  hayatımın çelik, dik, kararlar aldığım, dönemeç bir vaktine denk gelmiş yazardır. güleç, bahar, gamsız, çocuk halimi ( beni ) hiç görmemiş; en sevmediğim, bu kim şimdi dediğim halimi bile sevmiştir. hakkı, karşılığı bir sahil kenarı iki kaşık sesi, uzun bir yolun suskunluğu, beraber çiçeğe durmak... hakkını ver(e)mediğimiz hiçbir sevgiyi, yeri, kimseyi meşgul etmemeliyiz.* belki başka bir hayatta* .

   
 3. aşk

  tamamlayıcı bir unsurdur. insan birine kıymet verince, üstüne titreyince, iyi olsun isteyince, özleyince tamam oluyor. yoksa doymuşuz, ısınmışız, kazanmışız ne ederi var. aşk yaşamın cilasıdır .

   
 4. yorulmak

  yelkovanın üstüne çıkıp oturmak istemek, her şeyi yavaşlatmak istemektir. bazen iyi, güzel şeylerin şiddetinden, bazen; tekrardan yorulur insan. bazen terk etmez, vazgeçmez, yenilmez, kazanmaz, bitirmez, devam etmez sadece yorulur.öylece bırakır ipini uçurtmanın...

   
 5. EKMEK

  içimde güneşin altında kabını zorlayan kelimedir.son vakitlerde kuru domates, kekikli/ kayısı, cevizlisini denediğim, evinizi tek kişilik cıvıl cıvıl yuvaya çevirebilen, bereketli bir kelimedir.