1 2 3 4 5 6 7 8

bakış açısı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. herhangi bir olayla,durumla ya da süreçle ilgili algılayış tarzı.

   
  (Bkz: algı yönetimi)
 2. Dogmatiklerde gelismemis ve gelisme ihtimali olmayan özellik

   
 3. kişinin fikir ve değer yargısına özgü görme şekli.

   
 4. Çok isabetli bir söz grubu.

  Durduğun yere göre gördüğün şeyler farklılaşır.

  Eğer herkes aynı yerde durabilirse, gördükleri de aynı olur.

  Hayt huyt, hede hödö azalır.

   
 5. 3 boyutlu uzay boşluğunda herhangi bir cisme farklı açılardan bakma. cisim farklı bakış açılarından farklı görünebilir.

  hayatımızın her anında da yapmamız gereken budur. herhangi bir olguya farklı bakış açılarından bakma. doğruyu görebilmemiz en az 3 farklı bakış açısından bakmak zorundayız. zira tek noktadan bakarak karar verirsek yanılırız. empati yaparak karşı noktaya geçip oradan da bakmamız gerekir. ve hatta başka bir noktadan da.

   
 6. Aslında bakan göz değil, beyin ya da kalptir. Olaylara, durumlara, nesnelere, kişi kendi beyin süzgecinden, kalp gözünden bakarak kendince yorum katar. Bu da aynı olaya, nesneye, çok boyutlu özellik kazandırır. Örneğin içinde kurt olan bir elma için, uygun şartlarda üretilmediği ve çöpe atılması gerektiği düşünülerek olumsuz bakış açısına, içinde kurt olduğuna göre organik ve bu nedenle daha sağlıklı olduğu düşünülerek olumlu bakış açısına sahip farklı görüşler ortaya çıkabilir.

   
 7. x ekseninde 360 derece, y ekseninde 360 derece, z ekseninde 360 derece olmalıdır. ayrıca zamana göre yani ''t'' değişkenine göre farklılaşmasının normal karşılanması gerekir.

   
 8. Öznel gözlük.

  Bilgi, birikim, karakter ve bunlarla korelasyon katsayısı yüksek olan etmenlere bağlı olarak kişinin gözlük ve çerçevesinin sahip olduğu dar, geniş, dik ve hatta ters açılardır.

  Bakış açısı

  dardır; önyargılarında arındırılmış bir zihinle yeniden yorumlamak, yeni bir bakış atmak, açı kollarından birini gevşetmek imkansızdır.

  Diktir; kendi doğruları vardır, geriye kalanlar yamuk yumuk. tabii dilinde bitmeyen bir "bakış açınızı değiştirin." muhabbeti vardır.

  Geniştir; ahlaksal olarak değil, düşünsel olarak. beynindeki blokajları elimine etmeyi becerebilmiş, farklı algoritmaların olma olasılığını cebinde taşıyabilenlerdir.

  terstir; evlerden hatta tüm gezegenlerden ırak olsun! glial hücreleri titreşim oluşturmadan fikirleri gayzer gibi dökülenlerdir.

   
 9. bakış açısı, herşeydir.. pozitif bakanlar, her zorluğun üstesinden rahatça gelir,bi olayı bidurumu kabullenemiyorsanız, bakış açınızı değiştirmeyi deneyin. pozitif yönünden bakmak şartıyla tabiki :)) her zorlukla bir kolaylık vardır, çözüm sorunun içinde gizlidir çoğuzaman. pozitif açıdan bakmak, her durumun iy yönünü görmek, güzel, hasetsiz, kinsiz bir kalp gerektirir ama. gönlü geniş insanlar daha iyi becerir bu işi. gönlü güzel insanlar çıksın yolumuza.. :)))

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam