1 2 3 4 5 6 7 8

aynı maskeyi günlerce kullanmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. doktorların ve değerli bilim adamlarının her gün mutlaka maskenizi değiştirin hatta gün içinde bile değiştirin uyarılarına rağmen birçok vatandaşımızın aynı maskeyi yıkayıp temizleyerek tekrar tekrar kullanması eylemi.

  zaman zaman ben de yapmıyor değilim, eldeki maskeleri en ekonomik şekilde tüketebilmek için.

   
 2. Tarazlanmasa sorun yaşamayacağım dediğim konu.

   
 3. kullandığımız maske ile aramızda derin bir ilişki başlıyor onu atmaya kıyamama sorunsalı olsa gerek...

   
 4. yarım gün bile kullanınca atılması önerilen hijyenik ürünün günlerce kullanılmasını düşünemiyorum. yıkanabilenler için sözüm yok tabi. bir iki kere yıkamaya çalıştım ama elimi deliyordum az kalsın, teli hiç güvenli değil.

   
 5. Geçen haftalarda otobüste bir kadın görmüştüm, her iki elinde de eldiven vardı, eldivenleri mavi renkli olduğu için çok dikkat çekiyordu. Ancak yakınıma oturduğunda baktım ki maskesi en az iki günlük gibi, tüylenmiş, sararmış. Keşke eline eldiven giyecek titizlikte olan bir insan, o maskelerin de tek kullanımlık olduğunu bilip, tekrar tekrar kullanmasaydı. Uzun süre çalışan insanların özellikle sık değiştirmesi gerekiyor, yoksa kullanmanın bir anlamı kalmıyor. Geçen haftaya kadar okulda ders anlatıyorduk, ıslanabilme durumuna karşı hem çantamda hem okuldaki dolabımda yedek maske stoğum vardı, ordan gerektiğinde değiştiriyordum. Herkes çantasında yedek maske bulundurmalıdır. Çünkü artık maske ilk çıktığı gibi pahalı da değil, erişimi de kolay.

   
 6. sürekli maske almaya gücü yetemeyen insanların durumudur. bir de yıkanabilir maske kullananlarda gözlenir bu durum. her gün aynı maskeyi takmakta bir mahzur görmezler ve aynı maske ile günlerce korunabileceklerini umut ederler. halbuki gün içerisinde kullanılan maskeler değiştirilmelidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.