1 2 3 4 5 6 7 8

aşk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bana göre kişinin sadece bir kere tecrübe etme hakkı olan duygu. birilerini sevebiliriz, hatta çok sevebiliriz ancak bir kere aşık olunur. bu hakkı elde etmek kişinin hayrına mı şerrine mi bilinmez ancak hakkı kullanacağı kişiyi iyi seçmek gerek. o yüzden aşk sözünü kullanmaya dikkat etmeli. yerine seviyorum deyin, ta ki onu buluncaya kadar.

  tabii bu mecazi aşk. diğeri mi? ilahi aşk. ona girmiyorum şimdilik.

   
 2. gerçek hayatın keşmekeşinden insanı alıp götüren,bütün kaygıları unutturan sarhoş edici duygu. bu yüzden olsa gerek,her gönül kendinden kaçmak için,daima bir başkasını kovalar.keşke bu kovalamaca hep tadında kalsa...

   
 3. Sınırsız evetlerin vücut bulmuş halini yansıtan duygu karmaşası.. Sizi aynı anda hem mutlu edip hem de mutsuzluğun en derinine iten kendi içerisinde Çelişki yumağı.. Bu kadar şey yetmezmiş gibi bunu da hayatta sadece bir defa yaşatması.. Yaşamadıysanız acele etmeyin, o sizi gelip bulur. Yok yaşadıysanız artık başka duygulara yelken açma zamanı gelmiş demektir.

   
 4. AŞK, perfect bir tense'tir.

   
 5. o kocaman ego'yu bir kenara koyup; insanın kendini küçük düşürebilecek herseyi yapabildiği, ki malum mantığın devre dışı kaldığı duyguların nirvanaya ulaştığı duygu yoğunluğu.

   
 6. yuz kisiye soruldugunda yuz farkli cevabi verdirendir kendisi.

  ve tâbi ki de cikolatadir, evet.

   
 7. deliyi akıllandıran, akıllıyı delirten şey...

   
 8. kendinden geçip "o" olabilme halidir.

   
 9. edebiyatın ve sanatın temel konusu, teması.

   
  (Bkz: TEMA)
 10. aşk , bir heyecan duygusudur,yoğun bir tutsaklıktır,

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.