1 2 3 4 5 6 7 8

aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. duayen sertar ortaç efendiye ait bir şarkıda geçen muazzam cümle.

  o ebedi kuvvet, o dilbilgisi, o ultra süper full power dinamik kelime uyumu. sekiz kişi oturup sabahtan akşama ne demek istemiş diye düşünse yine işin içinden çıkamaz. öyle bir felsefe, öyle bir beyin fırtınası. helal olsun.

   
 2. müzede yaralan birinin hareket edememesi ve kızılötesi ışınlarla hastaneye ışınlanıp orda aşk yaşama isteğini gayet akıcı bir uslup ile dile getirdiği sarki sözüdür.

  bu kadar bariz bir duygu selini anlamayan, belkide anlamayı reddeden kişilerin kendi öz eleştirilerini yapmaları faydalı olacaktır.

  iki nokta üstüste bissürü kapa parantez.

   
 3. Yedi defa okuyup ne demek istediğini anlamayınca daha önceki entrylerden yardım almak zorunda kaldığım özlü söz öbeği. Hani resmen saçmalık diyeceğim ama ünlü halk Ozanı Serdar Ortaç'a ait olduğunu öğrenince vardır bir hikmeti deyip terk ettiğim başlık.

   
 4. aşk kırıntılarını, izlerini anlatmaya çalışan bir söz dizisidir.(?)

  Yine de kaç kez okunması gereken ama yaşanılması önerilmeyen, kelime kelime değerlendirilmesi ama bir bütün içinde kullanılmaması gereken sözler bütünü.

   
 5. serdar ortaç'ın şarkı sözlerinde geçtiğini öğrendiğim, bu sözleri bir filozof falan yazmıştır diye düşündüren, dinlerken akıllarda kalma özelliği çok düşük olan şarkı sözü.

   
 6.  
  (Bkz: postmodernizm)(Bkz: absürdizm)
 7. arka arkaya sıralanmış anlam verilmeye çalışılan cümle çalışması

   
  (Bkz: hortlak kelimeler)
 8. yalnız bu söz için bile felsefe okumayı düşünebilirim. serdar ortaç felsefesi... düşün düşün anlam çıkar, ne can sıkıntısı kalır, ne dert. ooh binlerce dansöz var..! pardon vecize var, anlam var, yalnız kalbi olanlar dinlemesin aşırı anlam içerir. (gülümseme)

  tanım: gece gözüne ışık tutulmuş beyaz tavşanın düşünceleri... evet evet böyle bir şey olmalı.

   
 9. serdar Ortaç'ın clubber kimliği ile muhtemelen içmekten salyalarının aktığı bir anda, ağzını sildiği peçeteye yazdığı kelimelerin yardımcısı tarafından birleştirilip, albüme şarkı sıkıntısı çektikleri bir sırada ortaya çıkarmasıyla oluşmuş olması muhtemel şarkı sözüdür.

  yo ben gayet ayığım.

   
 10. Sırf müziğin ritmine uysun diye yazılmış sözler

  Anlam ifade etmediği aşikar

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.