1 2 3 4 5 6 7 8

artan sıcaklıklara klimaların etkisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. Geçen haftalarda adana ve mersinde bulundum, malum sıcak yerler. Misafir olduğum ev sahipleri klimayı çalıştırıp, buzdolabı gibi odalarda oturuyorlar. Ben ki arabanın klimasından bile rahatsız olup, klima boğazlarımı rahatsız etmesin diye arabanın içinde bile maske ile yolculuk eden kuzeyli ve soğuğa alışık biri olarak, odada klimanın en az etkilediği kör noktaları tespit edip, oralarda oturdum. Hele mersinde odanın içi o kadar soğuktu ki ev sahiplerinden ayarı düşürmelerini rica ettim, meğer en düşük ayardaymış zaten. Sınırlı bir zaman diliminde bulununca oraların sıcaklığından rahatsız olmadım, hiç şikayet etmedim sıcaktan, bilakis biraz kemiklerim ısındı diye kâr bile saydım ancak sürekli oturan insanlar için sıcak havalarda yaşamak zor olabilir evet anlıyorum ama küçücük odaya maksimum soğutma kapasiteli klimaları takıp, buzhane gibi odalarda oturmak da ne kadar etkili bir çözümdür. Yazın gelen elektrik faturalarını düşünemiyorum.

     
  2. an itibariyle istanbul'da bir yerde hiçbir faydası yoktur. sinek kaçırmak için bir faydası olur ümidini taşıyorum sadece.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam