1 2 3 4 5 6 7 8

ara ki bulasın

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kaybedildiğinde çok minik olduğu yada bittiğinde bozulduğunda kıt olduğu için bulmakta güçlük çekilen eşya,uzak kalındığında kolay ulaşılamayan insan için kullanılan söz öbeğidir.

  ara burtonu göze takılınca açılmış konudur madem sözlük için düşünürsek konu açmaya niyet eden yazar kişiye hitaben sol framenin üstündeki bölüme konun başlığını yazıp arat yani ara ki senden önce başka yazar düşünmüş mü bu konuyu? bulabilesin diye uzattığım konuyu sözlüğede bir şekilde bağladığım konudur.

   
 2. "ara ara belki de bulursun, gündüz gece ..." şeklinde devam eden ancak devamını hatırlayamadığım bir şarkı sözünü aklıma getiren konudur.

   
 3. bir kişinin ya da nesnenin tam lazım olduğu zaman diliminde ortalarda gözükmemesi, işe yarayacağı zaman bulunamaması durumunda söylenen ifade.

   
 4. bazen başlık ararken yaşadığımızdır

  aslında konu var ama arama yaparken ufak bir detayı atlayınca göremiyoruz

   
 5. Evi tarumar ettiren arandığında kesinlikle ortadan kaybolan nesnedir. Bugünkü nesnemiz bilgisayar kablosu mesela. İki gün önce pil arıyordum. Ondan önce aşı karnesi ... Evin üçte ikisi gitti , yok yani dağıttım. Kalan kısım bilimkurgu arka planı gibi bomboş yine de bulamıyorum. Yüzyılın icadı olarak kafamıza değil de nesnelere çip taksalar ya . arayınca ses verse burdayım diye.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.