1 2 3 4 5 6 7 8

anlayışsız insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tahammül gösterme meziyetinden yoksun,insanlık hali kavramından bi'haber kişinin işi zorlaştırma konusundaki azmidir.biraz olsun empati yapsa belki kalbi yumuşar diye umulur.

  Peygamber efendimizin(sav)de buyurduğu gibi :

  kolaylaştırın zorlaştırmayın,mujdeleyin nefret ettirmeyin.

   
 2. insanların içinde bulundukları zor durumları anlamayan, bu zor durumlardan dolayı yaşadıkları acıları küçümseyen, çoğu zaman konuşmalarıyla insanları inciten, bunu yaptığının farkında bile olmayan insandır.

  uzak durulması gereken bir insandır. ilk başta onu tanımak kolay değildir, ama zamanla kendini belli eder. yorumlarını, tepkilerini, davranışlarını gördükçe insanlar yavaş yavaş ondan uzaklaşır ve bu insan yalnız kalır. yine de suçu kendinde aramaz, değişimi düşünmez.

   
 3. sadece kendi sesini duyan, başka fikirlere, başka bakış açılarına bütün duyu organlarını kapatan insandır.

   
 4. Değişime ve yeniliğe uzak,saygısız ve cehalet çamuruna saplanmış insancıktır.Siz ne kadar kelam etseniz de at gözlüklerini takar ve ya cehaletten ya da saygısızlıktan söyledikleriniz onun için sinek vızıltısından başka bir anlam ifade etmez. Bu sizin enerjinizi alacağından, böyle şahısların bulunduğu ortamlar terk edilmeli veyahut mümkün olduğunca diyaloglar azaltılarak araya mesafe konulmalıdır.

   
 5. kendi egosunun hizmetçisi müsvette insan bozuntusu

   
 6. karşısındaki anlama konusunda sıkıntıları olan insandır. zaman zaman herkesin başına gelebilecek bir hal olmakla birlikte, genel bir davranış şeklini almışsa o insandan itina ile uzaklaşmak evladır.

   
 7. Sen karşındakine istediğin kadar bir şeyleri ifade etmeye çalış, anlat, saatlerce dil dök, o öyle değil böyle de, karşındaki anlayış yoksunu ise kendi anlamak istediğinden başkasını anlamayacaktır. En güzeli bu tür kişileri kendileri ile baş başa bırakmak olacaktır. Zira karşındakini anlama becerisi çoğunlukla doğuştan gelen bir özelliktir, bir kişi ya anlayışlıdır, ya da anlayışsızdır. Hoş görme, empati kurma, halden anlama ve hak verme özelliği olmayan anlayışsız insanlarla uzun vadede ilişki kurmak ve yürütmek, deveye hendek atlatmaktan daha zordur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.