1 2 3 4 5 6 7 8

allahını seven defansa gelsin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. doğrusu allah'ını seven defansa gelsin şeklinde olsa da teknoloji harikası sözlüğün kesme(') işareti kullanıldığında başlık açılmasına izin vermediğinden imla hatasına maruz kalmış cümle.

  halı saha maçlarının vazgeçilmez repliğidir. sahanın en özverili adamı ileride gol atmak için çabalayan arkadaşlarına defansta tek başına çırpınırken takımı gol yemesin diye bu şekilde bağırır. genelde de kimse oralı olmaz..

   
 2. özellikle göbeği salmış +35 yaş abilerin halı saha maçlarının ikinci yarısında nefesin de tükenmesi neticesinde ileriye giden gelmiyor acep nedendir sorunsalı ile birlikte güzel bir ikili oluşturan deyiştir. defansta iri kıyım tecrübeli bir abimiz karşıdan atak gelince sanki savaş çıkmış da yağmaya geliyorlar gibi gelin diye bağırır da bağırır. pozisyon golle sonuçlanınca abimiz eller belde ona buna ufak küfürler savurur ve herkesi yanına çağırarak şöyle bir muhabbeti başlatır.

  abi: Ahmet sen sağımda oyna

  Ahmet: tamam abi ben buradayım

  abi: kamil sen solaktın dimi

  kamil: evet abi

  abi: sen de solumdasın o zaman. bizi üçümüz çıkmıyoruz hiç, çakılı defans oynuycaz.

  der demez abi ileriden birilerini gözüne kestirir

  abi: mustafa, olum mustafa gel sen benim yerime, gel göbeğe ya. zaten kaç tane boş kaleye kaçırdın, biraz ben ileride oynayacam.

  der. bi bakarsın bu tecrübeli abi milleti defansa kitlemiş kendisi ileride oynuyor.

  bu durum Türkiye'nin neresine giderseniz gidin bütün halı sahalarda üç aşağı beş yukarı mutlaka yaşanan durumdur. sadece isimler değişir o kadar.

   
 3. ucunda muhtemelen bir kilo baklava olan halı saha maçı içindeki savunma yapan takımın kalecisi ya da az sayıdaki savunma oyuncusunun takım arkadaşlarına söylediği sitemli cümle.

   
 4. memlekette kaleci bulmanın imkansız, defans bulmanın ise imkansıza yakın olduğu gerçeği ışığında çaresiz bir yakarış.. güzel memleketimin yüzde doksanı forvet, yüzde dokuzu ise orta saha (normal orta saha değil şınayder veya kaka gibi düşün) biraderim... bazı yörelerimizde kaleci olmak, defansta oynamak hakaret sayılabiliyor. sor bakalım forvetlerin efendilerine kaç gol attın diye.. el cevap: abi 3 tane direkten döndü..

   
 5. sanki ülkemizin milli takımı dünya kupasında final oynuyormuş ve son dakikalarında galibiyeti korumamız gerekiyormuş edasıyla kalecilerin halı sahada takım arkadaşlarına attığı haklı fırça.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.