1 2 3 4 5 6 7 8

ali mühendis ile nick the chopper kıyası ve yapısal analizi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her ikisi de bir köyün yakınındaki ormanda yaşıyor.

  nick the chopper ağaçları kesmekle uğraşan, orman, tabiat düşmanı. ali mühendis ise ormanda yaşıyor fakat yaptığı işin işe yakınlığı dışında yaşadığı yerle ilgisi yok, tam bir tabiat dostu, ağaçların ve ormandaki hatta dünyadaki diğer mahlukatın en büyük karşılıklı ama birbirlerine kesinlikle açılamamış platonik sevgilisi.

  nick the chopper hayatı boyunca hiç okula gitmemiş. ali mühendis ise okula gitmekten imanı gevremiş bir vatandaş.

  nick the chopper hiç evlenmemiş. ali mühendis de hiç evlen(e)memiş.

  nick the chopper hiç yıkanmazmış, pis bir adammış, ali mühendisin evinde her zaman sıcak olmasa da su akıyor, toplu taşımada pis pis kokup milleti rahatsız etmemek adına her sabah yıkanıp ak pak olabiliyor.

  nick the chopper hikayenin sonlarında odun kesmekten hızını alamayıp ormanı yok etmeye karar veriyor. ali mühendis doğa dostu, böyle bir eylemde bulunması mevzubahis olamaz, eğer gözü dönerse komple dünyayı yok edebilir.(mübalağasız bir yazı olmasını istemedim.)

  konu beş altı yıl önce açılmış olsaydı o zamanki sözlüğün sinerjisiyle çok ses getirirdi.

   
  (Bkz: ajdarin kon kon sarkisinin yapisalci bir analizi)(Bkz: Ali mühendis)(Bkz: gözü dönmek)(Bkz: nick the chopper)
 2. Gerçekçi ve hoş bir bakış açısı ile yapılan bir analiz.

  Chopper ve ali mühendis kıyasında açık ara fark ile ali mühendis bu analizden olumlu sonuç alıp chopper'ı geride bırakır diye tahmin ediyorum.

  Yalnız;

  Chopper'lardan fazlasıyla olduğunu düşünerek, bir grubu temsil edebildiğini, hayali bir kahraman olmadığını söyleyebilirim.

  Bence;

  şarkılarda kalmalı nick the chopper.

  ali mühendis de sözlükte.

  (glck)

  Ez cümle;

  her açıdan eşit olan iki şey arasında kıyas yapılır; nick the chopper & ali mühendis kıyası başından yanlış bir analizdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam