1 2 3 4 5 6 7 8

ali babacan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ekonomiyi 13 yıldır yönetendir

   
  (Bkz: Ekonomi)
 2. reis tarafından kendine çeki düzen verilmesi istenen bakandır.

  istifa eder mi?.

  yok canım nerde o duruş.

   
 3. Ak partide 3 donem sinirina takilmasiyla nedeniyle yoklugunda ekonomimizin hayli zorlanacagini dusunmeme sebep olan bakan..

   
 4. Ak parti iktidara geldiğinden beri kabinelerin vazgeçilmez aktörü. Yakın ülke tarihinin para politakasını belirleyen önemli kişiliklerinden, nereden ne kadar para kazanılır, uzun ve orta vade de nasıl yol izlenir, yatırımlar hangi sektör eliyle yapılmalıdır gibi bir çok fonksiyonu bir orkestra şefi gibi şu güne kadar getirmiş, efendi adam.

   
 5. doların tarihi zirveleri görmesinin ardından yabancı basında da adı fazlaca geçen ali babacan ve erdem başçı ikilisinin istifa söylentilerinin bizim iç piyasayı hala tedirgin ettiğini söylemek mümkün diye düşündüğümün konusu olandır.

   
 6. son konuşmasında çok ilginç ifadeler kullanan sayın bakan. ekonomide yapısal reformlar gerekliymiş, bunu 13 yıl bakanlık yapıp ekonomiyi yönettikten sonra söylemek yenilir yutulur şey midir, düşüncesine sevk eden konu.

   
 7. resmi bir görüşme için Hindistan'a gittiğinde, oradaki maliye bakanının ali Babacan'ı genç bularak "hani nerede bakanınız?" sorusuna "bakan benim" diyen ve karşısındakini şaşırtan kabinenin en saygın isimlerinden biri.

   
 8. çok değerli kaliteli ekonomist, siyaset adamı. maalesef 3 dönem kuralına takılanlardan.AK Parti'nin 12 yıllık iktidarı süresince kurulan hükümetlerin tamamında yer alan tek ismidir.

   
 9. yaptığı açıklamada "Emtia fiyatlarında ve kurlarda çok şiddetli hareketlilik gördük. Konjonktür önümüzü rahat görebildiğimiz bir konjonktür değil" diye kaygılı açıklamalar yapan bakan..

   
 10. az evvel akp'den istifa eden eski bakan ve vekil.

  yeni parti kurulduğu kesin artık. bakalım

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.